Strona główna Temat dnia Przeczesują Odrę, analizują nagrania z kamer monitoringu. Trwają poszukiwania zaginionego Macieja Aleksiuka

Przeczesują Odrę, analizują nagrania z kamer monitoringu. Trwają poszukiwania zaginionego Macieja Aleksiuka

0

W sobotę minie tydzień od zaginięcia pochodzącego z Roztoki (gm. Dobromierz) Macieja Aleksiuka. 20-latka znajomi ostatni raz widzieli pod klubem X-Demon we Wrocławiu. Poszukiwania prowadzi rodzina, policja i wrocławska Wodna Służba Ratownicza. W działania zaangażowali się również piłkarze oraz sztab szkoleniowy drużyny LKS Granit Roztoka, której zawodnikiem jest zaginiony 20-latek.

fot. Wodna Służba Ratownicza we Wrocławiu, Zaginieni-Szukamy Was

Według ustaleń „Gazety Wyborczej”, w piątek 25 września Maciej Aleksiuk przyjechał z Roztoki do Wrocławia, gdzie spotkał się ze znajomymi. Wspólnie bawili się we klubie X-Demon przy pl. Wolności. Jego telefon po raz ostatni logował się do sieci około godziny 22.00. Po raz ostatni był widziany w sobotę 26 września, około godz. 2.00.

Na opublikowanych przez „Super Express” nagraniach z monitoringu zarejestrowano moment wyjścia z klubu 20-latka, który następnie udaje się w kierunku ulicy Krupniczej. Towarzyszy mu nieznany mężczyzna ubrany w czarną kurtkę. Zgodnie z ustaleniami twórców społecznościowej strony „Zaginieni – Szukamy Was”, zaginiony widziany był później na ulicy Włodkowica i ulicy Białoskórniczej, a nagrania z kolejnych kamer mają sugerować, że Maciej kierował się w stronę nabrzeża Odry.

Cały czas trwają czynności związane z poszukiwaniami, przesłuchano już część świadków, zabezpieczono monitoring z miejsc przez nich wskazywanych. Sprawdzamy wszystkie ślady i tropy, żadnej z informacji nie lekceważymy – mówi Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji w rozmowie z „Wyborczą”. Po zaginięciu 20-latka policja, straż pożarna i płetwonurkowie przeczesali fosę miejską oraz Odrę w okolicy mostów Mieszczańskiego i Pomorskiego. Do poszukiwań dołączyła również Wodna Służba Ratownicza oraz płetwonurek Marcel Korkuś. – Pierwszego dnia sprawdziliśmy fosę, którą wykluczyliśmy. Następnie przenieśliśmy swoje działania na Odrę wykonując sonarowanie najbardziej prawdopodobnego odcinka rzeki i weryfikując wytypowane obiekty poprzez nurkowanie – relacjonuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Korkuś.

Do akcji poszukiwawczej włączyła się również drużyna LKS Granit Roztoka, której piłkarzem jest Maciej Aleksiuk. We wtorek sztab szkoleniowy wraz z zawodnikami udał się do Wrocławia w celu udzielenia pomocy przy poszukiwaniach i rozwieszaniu plakatów. Z uwagi na zaistniałe okoliczności na prośbę klubu przełożone zostało piłkarskie spotkanie pomiędzy Granitem Roztoka a KS Zdrój Jedlina-Zdrój, które miało odbyć się w sobotę.

Zaginiony Maciej Aleksiuk ma 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma niebieskie oczy i blond włosy. W dniu zaginięcia był ubrany w czarne spodnie, białą koszulkę oraz czerwoną kurtkę, która została odnaleziona w klubie X-Demon. Osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Stare Miasto pod numerem telefonu 47 87 131 31 lub numerem alarmowym 112.

/opr. mn/

Poprzedni artykułOdory z zakładu Adler nie tylko z kominów. Są wnioski z kontroli WIOŚ
Następny artykułPluszaki dla dzieci – uczestników wypadku