W poniedziałek na terenie Świdnicy i Strzegomia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
– Zatrzymany na terenie Świdnicy 43-latek kierował samochodem osobowym marki Skoda mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as” to 25-latek zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta Strzegom. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki VW mając blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. – Za to przestępstwo drogowe grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób – wskazuje rzecznik KPP Świdnica.
/KPP Świdnica, opr. mn/



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Pulaskiego-1-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Pulaskiego-1-100x75.jpg)


![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)