Strona główna Wydarzenia Świebodzice Protesty w sprawie aborcji. W niedzielę „Czarny Spacer” w Świebodzicach

Protesty w sprawie aborcji. W niedzielę „Czarny Spacer” w Świebodzicach

0

Świebodzice dołączą do ogólnopolskiego protestu przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Na niedzielę planowana jest manifestacja, która odbędzie się na świebodzickim Rynku.

Protest w Świdnicy (23 października 2020)

Mieszkańcy wielu polskich miast zdecydowali się wyjść na ulice po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Dzięki partii rządzącej, przy pomocy Ordo Iuris Trybunał Konstytucyjny zorganizował właśnie pogrzeb praw Kobiet. Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Nie możemy przyglądać się temu biernie – wskazuje pomysłodawczyni protestu w Świebodzicach. – Przyjdź w niedzielę do Rynku, weź ze sobą znicze, parasolki, hasła i plakaty, które możesz zrobić sama lub wydrukować – zachęca, przypominając uczestnikom o konieczności zakrywania ust i nosa, jak również o trzymaniu dwumetrowego dystansu od innych osób.

Czarny Spacer” odbędzie się w niedzielę, o godz. 16.00 na Rynku w Świebodzicach.

/mn/

Poprzedni artykułWygrali po raz czwarty z rzędu! [39 ZDJĘĆ]
Następny artykułOdwołane spotkania, zamknięta kuria. Nieoficjalnie: bp Mendyk na kwarantannie