Strona główna Sport Piłka nożna Ostre strzelanie AKS-u, cenny remis LKS-u

Ostre strzelanie AKS-u, cenny remis LKS-u

0

To był niezły weekend dla naszych czwartoligowców z terenu powiatu świdnickiego. Plasujący się w czołówce grupy wschodniej piłkarze AKS-u Strzegom nie dali żadnych szans Orłowi Prusice, a LKS Bystrzyca Górna zanotował cenny remis na boisku wyżej notowanego Piasta Żerniki Wrocław.

Bohaterami polowania na gole w starciu AKS-u z Orłem okazała się głównie dwójka zawodników. Z hat-trickiem spotkanie zakończył Damian Bogacz, a dublet ustrzelił Damian Migalski. Oprócz tego do sieci trafił Marcin Morawski, który zresztą otworzył wynik tego pojedynku już w 4. minucie, a jedno z trafień zanotowali prusiczanie (gol samobójczy – Maciej Kawalec). To już dziewiąta wygrana drużyny prowadzonej przez trenera Roberta Bubnowicza w sezonie 2020/2021. Oprócz tego strzegomianie mają w swoim dorobku trzy remisy i dwie porażki. 30 zdobytych punktów daje nam w tym momencie trzecią pozycję w tabeli za Lechią Dzierżoniów i Bielawianką Bielawa. W kolejnym starciu AKS zagra na wyjeździe z ostatnią w stawce Pogonią Pieszyce (sobota, 31 października).

AKS Strzegom – Orzeł Prusice 7:0 (2:0)

AKS: Nowak, Zieliński (72′ Emeka), Stanuszek, Durajczyk, Sawicki, Cukier, Domaradzki, Rytko, Morawski, Bogacz, Migalski.

Z jednym punktem wyjechali ze stolicy Dolnego Śląska piłkarze LKS-u Bystrzyca Górna. Oba gole w meczu przeciwko Piastowi Żerniki Wrocław padły w pierwszych 45 minutach. Najpierw na prowadzenie gości wyprowadził Łukasz Żygadło, lecz 3 minuty później do remisu 1:1 doprowadził Mateusz Mojka. Takim też rezultatem zakończył się tej pojedynek. Na uwagę zasługuje fakt, iż zarówno Piast Żerniki Wrocław, jak i LKS Bystrzyca Górna to jak dotąd drużyny z największą ilością remisów w całych rozgrywkach (6). Obecnie podopieczni Jerzego Żądło z dorobkiem 9 punktów plasują się na 16. lokacie w tabeli. W najbliższą sobotę, 31 października naszą ekipę czekać będzie bardzo ważne spotkanie. LKS podejmie na swoim terenie sąsiada z ligowej tabeli – Unię Bardo, która plasuj się piętro wyżej.

Piast Żerniki Wrocław – LKS Bystrzyca Górna 1:1 (1:1)

LKS: Szczepaniuk, Mazanka, Klemiński, A. Somala, Ryś (70′ D. Ciuba), Ł. Somala, Żygadło, Emerson, M. Somala, Olivera (84′ Kobiela), Ciuba.