Strona główna Artykuł sponsorowany Nieodpłatna rehabilitacja Marconi Medica w świdnickim hospicjum

Nieodpłatna rehabilitacja Marconi Medica w świdnickim hospicjum

0

Podopieczni świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum mogą już korzystać z całkowicie nieodpłatnej rehabilitacji w warunkach domowych dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Świadczenie realizuje nowoczesne Centrum Usług Medycznych Marconi Medica w Świdnicy. W ramach oferowanych usług znajdują się m.in. ćwiczenia sprawności manualnej, pionizacja, nauka czynności lokomocyjnych, relaksacja mięśni, ćwiczenia czynno-bierne, masaż, ćwiczenia oddechowe oraz kinezyterapia oddechowa – oklepywanie. Placówki rozpoczęły niedawno współpracę.

Porozumienie Marconi Medica i hospicjum w Świdnicy zostało podpisane 1 października

Kiedy łączysz wiedzę i doświadczenia z podobnych dziedzin, osiągasz dużo lepsze efekty. Dlatego dzięki  współpracy z Centrum Usług Medycznych Marconi Medica możemy coraz bardziej rozszerzać swoją ofertę, starając się pomagać jeszcze więcej i lepiej. Warto łączyć te dwa światy. Specjalnie dla Was wprowadziliśmy więc możliwość skorzystania z  fizjoterapii – mówi Gabriela Kaczkowska, prezes świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy.

Świat hospicjum to ścisła współpraca pomiędzy rodziną, opiekunami chorego i samym chorym. Przyznam, że budowanie tej relacji jest bardzo trudne. Jednak, w świecie hospicjum, zwłaszcza domowego – łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej. Dzięki wsparciu specjalistów z zakresu opieki paliatywnej pacjent odzyskuje kontrolę nad własnym życiem i skupia się na jego jakości. Fizjoterapia jest nieodłączną częścią leczenia. Nie wyobrażam sobie, aby mogło jej zabraknąć w medycynie paliatywnej – wyjaśnia prezes świdnickiego hospicjum.

Opieka hospicyjna jest całościową opieką nad ludźmi chorującymi na nieuleczalne, postępujące choroby, w ich fazie terminalnej. Jej celem jest poprawa jakości życia chorego przez usuwanie lub zmniejszanie objawów chorobowych (fizycznych i psychicznych), łagodzenie cierpień duchowych. Hospicjum pomaga rodzinie radzić sobie z chorobą bliskiego człowieka i wspiera ją w okresie osierocenia. – Chorzy, którzy ostatni etap życia postanowili przeżyć w domu, pod opieką najbliższych, mogą korzystać z pomocy wykwalifikowanego lekarza, pielęgniarki środowiskowej, opieki wolantaryjnej oraz specjalistycznego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. Jesteśmy i czujemy się potrzebni, co potwierdzają chorzy i ich rodziny – zauważa Gabriela Kaczkowska.

Rozpoczęta współpraca Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum oraz Centrum Usług Medycznych Marconi Medica niesie ze sobą wiele korzyści.  – Fizjoterapia to nieswoiste leczenie przy pomocy bodźców, mające na celu przywrócenie stanu równowagi. Pomaga chorym odzyskać kontrolę, poczuć że znów panują nad swoim życiem, swoim ciałem – mówi Piotr Nawrot, członek zarządu Marconi Medica.

W medycynie paliatywnej, także na ostatnim etapie chorowania jest to niezwykle ważne. Dodatkowo aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na ludzką psychikę, wprost poprawia samopoczucie. Nawet dla leżących chorych fizjoterapia jest wskazana: pomaga ćwiczyć oddech, co ułatwia zapanowanie nad dusznością; zapobiega i zwalcza obrzęki limfatyczne; chroni i leczy przykurcze mięśniowe. Jest jednak jeszcze jeden niezwykle istotny element fizjoterapii: dzięki niej chorzy także lepiej czują się psychicznie – dodaje Piotr Nawrot.

Zabiegi fizjoterapeutyczne Marconi Medica w warunkach domowych są udzielane świadczeniobiorcom z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:

  • ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) – przez okres do 12 miesięcy od dnia powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu;
  • ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadającymi 5. stopniowi skali oceny stopnia inwalidztwa (warunku tego nie stosuje się do dzieci do ukończenia 18. roku życia);
  • uszkodzeniem rdzenia kręgowego – przez okres 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego;
  • chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów;
  • chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – przez okres 6 miesięcy od dnia wykonania operacji;
  • urazami kończyn dolnych – przez okres 6 miesięcy od dnia powstania urazu;
  • osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

***

Marconi Medica to największa lokalna firma świadcząca pełen wachlarz rehabilitacyjnych usług medycznych z siedzibą mieszcząca się w nowoczesnym budynku dostosowanym do potrzeb osób o obniżonej sprawności ruchowej w Świdnicy, przy ul. Rzeźniczej 13.

Firma działa na rynku medycznym od 2001 roku. Jej misją jest świadczenie kompleksowych usług medycznych najwyższej jakości oraz promocja zdrowia wśród pacjentów i ich rodzin.

Marconi Medica Specjalizuje się w ambulatoryjnej i domowej rehabilitacji osób ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Fachowy i kompetentny Personel Firmy pomaga zarówno seniorom jak i dzieciom, a także wspiera odnowę biologiczną ludzi aktywnych. Marconi Medica oferuje programy rehabilitacyjne składające się z indywidualnie dobranych specjalistycznych i innowacyjnych zabiegów w obszarze kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, balneoterapii, masażu i krioterapii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pacjenci, powierzając swoje zdrowie rehabilitantom, mają pewność, że otrzymają opiekę najwyższej jakości. Personel Marconi Medica to wykwalifikowani fizjoterapeuci i masażyści, posiadający certyfikaty i dyplomy uznanych metod usprawniania i terapii neurofizjologicznej, reedukacji nerwowo – mięśniowej. W placówce stosowane są  nowoczesne i skuteczne metody terapii o dużym spektrum zabiegów w tym połączenie tradycyjnej rehabilitacji i masaży leczniczych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułCo jaki czas należy robić przeglądy techniczne sprzętu przeciwpożarowego