Strona główna 0_Slider Nauczyciel z Jaworzyny Śląskiej zakażony koronawirusem. Uczniowie przejdą na naukę zdalną

Nauczyciel z Jaworzyny Śląskiej zakażony koronawirusem. Uczniowie przejdą na naukę zdalną

1

W czwartek burmistrz Jaworzyny Śląskiej poinformował, że u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. W związku z tym uczniowie, którzy mieli kontakt z pedagogiem przejdą w piątek na naukę zdalną.

– W związku z otrzymaniem w dniu dzisiejszym (8.10.2020 r.) przez jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej wyniku stwierdzającego obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, w dniu jutrzejszym tj. 9.10.2020 r. zajęcia dla klas z którymi w/w osoba miała kontakt przeprowadzone zostaną w trybie nauki zdalnej. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zajęć w dniu 9.10.2020 r. uczniom i ich rodzicom przekaże dyrektor i nauczyciele szkoły – przekazał burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz.

–  Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, od dnia 12.10.2020 r. (poniedziałek) dzieci i nauczyciele kontynuować będą zajęcie lekcyjne w normalnym trybie – dodał Grzegorzewicz.

Zakażony nauczyciel po raz ostatni był w szkole 30 września 2020 roku, w budynku przy ul. Jana Pawła II 16.

Zgodnie z ostatnimi danymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy (stan na 7 października, godz. 14.00), na terenie gminy Jaworzyna Śląska potwierdzono dotychczas 6 przypadków zakażenia koronawirusem.

/opr. mn/