Strona główna 0_Slider Łóżka dla osób z podejrzeniem i chorobą Covid-19 w świdnickim szpitalu. Kolejne...

Łóżka dla osób z podejrzeniem i chorobą Covid-19 w świdnickim szpitalu. Kolejne ograniczenia przyjęć

2

Wojewoda dolnośląski nakazał zwiększenie liczby łóżek dla osób z podejrzeniem i chorych na Covid-19 w świdnickim szpitalu powiatowym. Będą kolejne ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów na leczenie planowe.

Po stwierdzeniu w ubiegłym tygodniu 19 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 u personelu i pacjentów 3 oddziałów szpitala wstrzymano przyjęcia na chirurgię, laryngologię i ortopedię, a działalność bloku operacyjnego została ograniczona do przypadków ratujących życie. Wraz z pogarszającą się sytuacją epidemiczną są nowe decyzje wojewody.Do tej pory mieliśmy decyzją wojewody 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem Covid, a 14.10 wojewoda dolnośląski polecił nam dodatkowo zapewnić 22 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym dwa łóżka intensywnej terapii. Spowoduje to niewątpliwie ograniczenia w dostępie do szpitala, tym bardziej, że Centrala NFZ zaleciła ograniczenie i czasowe zawieszenie udzielania świadczeń planowych – informuje dyrektor Grzegorz Kloc.

Do odwołania zostały wstrzymane porody rodzinne, a do laboratorium diagnostycznego należy się umawiać telefonicznie. Przed wejściem do szpitala obowiązkowo mierzona jest temperatura w termo-bramce i pacjenci wypełniają ankietę.

Jak informuje szpital, „zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącymi ograniczenia do niezbędnego minimum lub czasowego zawieszenia udzielania świadczeń wykonywanych planowo, wstrzymaniu do 31 października br. podlegają przyjęcia do oddziałów szpitalnych w trybie planowym celem wykonania zabiegów operacyjnych i w celach diagnostycznych. Powyższe zalecenia nie dotyczą planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych”.

/asz/

Poprzedni artykułKolejny urzędnik w Żarowie zakażony. Gmina apeluje do mieszkańców
Następny artykułNie będzie liczenia wiernych w kościołach