Strona główna Wydarzenia Świdnica Koronawirus w jednym ze świdnickich zakładów

Koronawirus w jednym ze świdnickich zakładów

1

Wśród pracowników świdnickiego zakładu AAM potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. – Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami będącymi w izolacji, starając się im pomóc w tak trudnej sytuacji – zapewniono w oświadczeniu wydanym przez firmę.

AAM zatrudnia ponad 21 tys. pracowników w blisko 80 fabrykach zlokalizowanych w 17 krajach na całym świecie. Jeden z zakładów firmy mieści się przy ulicy Szarych Szeregów w Świdnicy. Produkowane są tam m.in. układy napędowe i mechanizmy różnicowe.

W AAM bezpieczeństwo naszych pracowników jest na pierwszym miejscu. W związku z pandemią koronawirusa, we wszystkich naszych lokalizacjach wprowadziliśmy szereg zmian, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich rodzin. Wszystkie nowe procedury zostały skonsultowane z inspektoratem sanitarnym.

Podobnie jak wiele korporacji na całym świecie podczas tej pandemii, AAM otrzymało potwierdzenie o pozytywnych wynikach testów na COVID-19, również w naszej fabryce w Świdnicy. Wszystkie osoby, które otrzymały pozytywne wyniki testów zostały, zgodnie z wytycznymi powiatowego inspektoratu sanitarnego oraz naszymi wewnętrznymi procedurami, objęte kwarantanną. Dodatkowo prześledziliśmy ich ewentualne kontakty z innymi pracownikami. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami będącymi w izolacji, starając się im pomóc w tak trudnej sytuacji – przekazano w oświadczeniu firmy.

/mn/