Strona główna 0_Slider Kolejna miejscowość wspiera Justynę Ciok. Dzisiaj piknik charytatywny w Mokrzeszowie

Kolejna miejscowość wspiera Justynę Ciok. Dzisiaj piknik charytatywny w Mokrzeszowie

0

Dramatyczna historia 21-latki z Marcinowic poruszyła serca tysięcy ludzi. Ratunkiem dla walczącej z nowotworem Justyny Ciok jest kosztowna terapia genowa. Liczy się każda złotówka, stąd do zbiórki w szczytnym celu dołączają kolejne lokalne społeczności, które organizują charytatywne wydarzenia. Kolejną okazją do wsparcia młodej mieszkanki powiatu jest piknik charytatywny, który dzisiaj o 13.00 rozpoczął się na boisku sportowym w Mokrzeszowie.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie.

Lekarze z Universitäts Klinikum Heidelberg wypracowali plan leczenia dla niej na najbliższy czas. Niestety – nierefundowana terapia wiąże się z ogromnymi kosztami. Na razie Justyna otrzymała lek, powstrzymujący rozwój nowotworu, ale nie jest to leczenie docelowe. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie przeprowadzona terapia genetyczna ani jaki będzie jej ostateczny koszt. Niewykluczone, że będzie sięgał 1 mln euro.

Justyna po kilku tygodniach wróciła do domu, gdzie pozostaje pod opieką rodziny. Dzisiaj po raz trzeci odbywa się dla niej piknik charytatywny, a inicjatorem i organizatorem jest społeczność Mokrzeszowa w gminie Świdnica.

Na uczestników wydarzenia czekać będą licytacje fantów (m.in. lot balonem dla 2 osób, 2 karnety umożliwiające wstęp na wszystkie mecze Górnika Trans EU Wałbrzych rozgrywane w Wałbrzychu w sezonie 2020/2021), występy artystyczne i taneczne, samochody terenowe i motocykle, stoiska gastronomiczne, a także atrakcje dla najmłodszych.

Na scenie  wystąpią ks. Jakub Bartczak – raper, Leszek Kopeć – Radio Wrocław, Joanna Trębicka, Zespol Teatralny UTW-orki ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół muzyczny „Oprawa dla młodych”, Tadeusz Majewski, Elżbieta Kuzio, Laura i Jakub Panas oraz Zumba Kids Cheleaders z MDK ze Świebodzic, Zumba Dance „Zatańczmy razem” – Beata Rojek, Uczniowski Klub Sportowy, Judo Świdnica – Bartek Zamecki. Zabawa potrwa co najmniej do 20.00.

Wszyscy, którym leży na sercu los Justyny, mogą dołączać do facebookowej grupy “Drużyna Justyny Ciok – walczymy o życie”. Na Facebooku prowadzone są także licytacje.

Zbiórka na leczenie trwa na stronie: https://www.siepomaga.pl/justyna-ciok

Wpłaty na rzecz Justynki można również kierować na konto:
Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA: 28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Justyna Ciok”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko: „Justyna Ciok”

PAYPAL: [email protected]
Wpłaty z zagranicy prosimy kierować na konto:
IBAN: PL12 1090 2398 0000 0001 4307 1844
SWIFT CODE: WBKPPLPP
Lub na konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
ZAWSZE W TYTULE TRZEBA WPISAĆ: „JUSTYNA CIOK”

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPonad 2300 potwierdzonych zakażeń w Polsce, 63 na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułPolicja potwierdza: Z Odry wyłowiono ciało zaginionego 20-latka z Roztoki