Strona główna Wydarzenia Świdnica Kindloteka, czyli e-czytanie i programowanie w świdnickiej szkole

Kindloteka, czyli e-czytanie i programowanie w świdnickiej szkole

0

W październiku w Niepublicznej Szkole Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka” w Świdnicy swoją działalność rozpoczęła Amazon Kindloteka STEM. Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się nowoczesna strefa edukacyjna w całości ufundowana przez firmę Amazon. Wyposażona m.in. w tablety, czytniki Kindle Amazon, robota, układy elektroniczne Makey Makey i specjalną matę edukacyjną do nauki kodowania.

Działania wokół STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka ) połączone z e-czytaniem książek pomagają przygotować uczniów do życia w świecie robotów i sztucznej inteligencji. Poprzez naukę i zabawę rozwijają umiejętności z zakresu kodowania, programowania, kreatywnego myślenia oraz twórczej odwagi, współpracy w grupie, otwartości na naukę na błędach.

Z zajęć w Kindlotece mogą korzystać wszyscy uczniowie, najmłodsi uczą się kodowania korzystając z maty edukacyjnej, starsi mają zajęcia z robotyki i programowania. Nauczyciele, którzy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Amazon, cały czas odkrywają nowe możliwości pracy z uczniem zdolnym, ale także tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu, wielkiemu sercu i sile przekonywania Moniki Tokarskiej, pracującej w Amazonie na Bielanach Wrocławskich, która zgłosiła NSP „Bliżej Dziecka”, do której uczęszcza jej syn, do konkursu ogłoszonego przez Amazon dotyczącego wyposażenia placówek w sprzęt do zdobywania i rozwijania kompetencji cyfrowych, kodowania i programowania. Pani Monika przeprowadziła wśród pracowników Amazona akcję zbierania głosów poparcia dla swojej szkoły tak skutecznie, że wygrała wewnętrzną rywalizację w zakładzie, co zapewniło utworzenie Kindloteki w szkole „Bliżej dziecka”.

— Plany uroczystego otwarcia Amazon Kindloteki STEM pokrzyżowała pandemia, jednak najważniejsze, że takie miejsce istnieje i jest wykorzystywane z pożytkiem dla uczniów. Biblioteka szkolna uzyskała nowoczesny wygląd, szkoła ze środków własnych zrobiła remont pomieszczenia, i większość uczniów swoją pierwsza wizytę po wakacjach w bibliotece zaczynała od słów  „Wow! Jak tu fajnie”. Dyrekcja , nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują pani Monice Tokarskiej i firmie Amazon za Kindlotekę STEM. Postaramy się wykorzystać szansę jaką dzięki wam otrzymaliśmy – podkreślają dyrekcja i nauczyciele.

Podpisy do zdjęć:

Na zdjęciach pierwsze zajęcia w nowo utworzonej Amazon Kindlotece STEM mieli uczniowie klasy 1, którzy z K. Możejko mieli zabawy z kodowaniem z użyciem maty edukacyjnej. Uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania – zajęcia z E. Kostrzewą.

/Informacja Niepublicznej Szkole Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka”/

Poprzedni artykułSezon grzewczy trwa, są skargi na gryzący dym
Następny artykułDrzewka i krzewy owocowe do małego ogrodu