Strona główna Sport Lekkoatletyka Kiepskie wieści… Świdnicki Bieg Niepodległości również odwołany!

Kiepskie wieści… Świdnicki Bieg Niepodległości również odwołany!

0

Podobnie jak VI RST Półmaraton Świdnicki, nie odbędzie się w tym roku kolejna, trzynasta już edycja cieszącego się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem Świdnickiego Biegu Niepodległości. 

Komunikat organizatora:

Z przykrością informujemy, że w związku z aktualną sytuacją wynikającą ze stanu epidemii planowany na 11 listopada 2020 roku 13. Świdnicki Bieg Niepodległości nie odbędzie się.
Długo wierzyliśmy, że mimo trudności i wprowadzanych kolejnych obostrzeń uda nam się zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Zmieniliśmy nieco formułę biegu, ruszyły zapisy, kompletowaliśmy biegowe pamiątki, które miały trafić w Wasze ręce w trakcie imprezy…
Niestety. Wobec stale pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej i kolejnych obostrzeń uznaliśmy, że jedyną słuszną i odpowiedzialną decyzją jest ta o odwołaniu imprezy. Tym samym anulujemy rozpoczęte 19 października zapisy.
Świdnicki Bieg Niepodległości zawsze był wielkim rodzinnym świętem, w którym w atmosferze rekreacyjnego pikniku wspólnie świętowaliśmy odzyskanie niepodległości. Chcemy, aby tak pozostało, ale w tym roku, w tym trudnym czasie utrzymanie choćby namiastki charakteru tej imprezy byłoby po prostu niemożliwe.
Liczymy na zrozumienie naszej decyzji. Uważajmy na siebie, bądźmy zdrowi i trzymajmy kciuki, aby za rok 13. Świdnicki Bieg Niepodległości mógł odbyć się w klimacie podobnym do poprzednich edycji!

Przypomnijmy, że w tym roku zgłoszenia przyjmowane miały być wyłącznie drogą elektroniczną w terminie: od 19 października do 4 listopada 2020 roku do godz. 24.00 na wskazany adres mailowy. Po zakończeniu zapisów uczestnicy mieli zostać powiadomieni o sposobie i miejscu odebrania pakietu startowego, przydzieleniu do konkretnej fali biegu, godzinie zgrupowania przed startem i godzinie samego startu biegu. Limit uczestników – tak jak w latach poprzednich został ustalony na 1500 osób. Planowanych było sześć fal po 250 osób każda. Starty fal miały następować co 20 minut, a początek planowano na godz. 12.00. W tym roku wyjątkowo wszyscy biegacze mieli pokonać tylko jedno okrążenie trasy o długości 1250 m: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Organizatorem wydarzenia jak zawsze jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Starostwem Powiatowym w Świdnicy i Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

/MDvR/

Poprzedni artykułWielkie sprzątanie Jeziora Bystrzyckiego już jutro
Następny artykułNowe rekordy zakażeń w kraju i na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?