Strona główna 0_Slider Już 19 przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu świdnickiego szpitala

Już 19 przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu świdnickiego szpitala

0

Wzrosła liczba pracowników Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy, u których testy potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2. Podjęto decyzję o ograniczeniu zabiegów operacyjnych do tych ratujących życie.

Jeszcze w środę dyrektor Grzegorz Kloc informował o 15 przypadkach zakażenia, przy czym pozytywny wynik potwierdzono u lekarzy, pielęgniarek, salowych oraz pacjentów – głównie z oddziału chirurgii świdnickiego szpitala. – Obecnie, łącznie z poprzednią chirurgią, mamy potwierdzenie [zakażenia] u 19 osób personelu, w tym 4 lekarzy, 6 pielęgniarek i 9 personelu pomocniczego. Odsunęliśmy od pracy dodatkowo 18 osób z tzw. kontaktu. W związku z faktem, że kilka z nich dotyczy personelu bloku operacyjnego, zmuszeni jesteśmy czasowo ograniczyć zabiegi operacyjne do tych ratujących życie – tłumaczy dyrektor „Latawca”.

Już wcześniej informowano, że do 12 października włącznie wstrzymane zostały przyjęcia na oddział chirurgiczny. Z kolei do odwołania zawieszone zostały porody rodzinne, a od 12 października do laboratorium diagnostycznego pacjenci będą przyjmowani jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej. – W przyszłym tygodniu sukcesywnie będą wykonywane testy i szpital powinien stopniowo wracać do normalnego funkcjonowania – zapewnia dyrektor.

/mn/

Poprzedni artykułKonkurs recytatorski na Święto Niepodległości
Następny artykułPonad 4700 nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?