Strona główna Artykuł sponsorowany Jaka brama segmentowa do garażu, górna czy boczna?

Jaka brama segmentowa do garażu, górna czy boczna?

0

Garaż to coraz częściej standardowe rozwiązanie, na jakie decydujemy się przy domu jednorodzinnym. Jego wygląd powinien dobrze komponować się z budynkiem mieszkalnym. Ważna jest także wygoda przy użytkowaniu samochodu. Czym się sugerować, wybierając bramy garażowe?


Wygodne bramy garażowe segmentowe
Jeszcze kilkanaście lat temu standardem były bramy garażowe, które otwierało się ręcznie. Współcześnie oferta jest znacznie szersza, z czego chętnie korzystają inwestorzy. Istnieje kilka rozwiązań, dotyczących sposobu otwierania bramy do garażu. Najczęściej wybiera się bramy segmentowe. Występują w wersji modeli górnych i bocznych. Skąd ich popularność? Elementy segmentowe są praktyczne, bo zajmują mało miejsca. Skrzydło bramy nie wysuwa się poza obrys garażu, więc takie rozwiązanie sprawdzi się przy bardzo krótkim podjeździe, a nawet wtedy gdy wyjazd z garażu znajduje się blisko chodnika lub ulicy. Modele segmentowe są szczelne i proste w obsłudze. Łatwo je dopasować nawet do nadproża w kształcie łuku.

Rodzaje bram segmentowych
O tym, w jaki sposób będziemy otwierać garaż, najlepiej pomyśleć już na etapie budowy domu. Łatwiej będzie wówczas dopasować bramę do konkretnego otworu garażowego. Inwestorzy mają do wyboru dwie opcje:

1. Brama segmentowa górna ma skrzydło, które składa się z kilku segmentów, połączonych zawiasami z uszczelkami. Taki wariant lepiej chroni przed warunkami atmosferycznymi. Segmenty wykonuje się z profili ze stali ocynkowanej o różnej grubości. Pokrywa się je dodatkowo blachą stalową. Same segmenty można dodatkowo wypełnić izolacją, aby lepiej zatrzymać ciepło w garażu. Segmenty poruszają się na rolkach po prowadnicach, montowanych na ścianach i suficie garażu.

2. Brama segmentowa boczna jest dobrą alternatywą dla inwestorów, którzy mają szerszy, ale stosunkowo niski garaż. Segmenty są w tym modelu ustawione pionowo, po otwarciu zachodzą na jedną ze ścian garażu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można się szybciej dostać do wnętrza. Minusem są z kolei zanieczyszczenia, które gromadzą się w dolnej prowadnicy. Modele górne i boczne różnią się głównie ceną. Tańsze są modele popularniejsze, czyli górne.

Przeglądając oferowane bramy garażowe, warto zwrócić uwagę na wysokość nadproża (powinien mieć minimum 210 cm) i szerokość węglarek, czyli bocznych przestrzeni. Dzięki temu wybrany model będzie idealnie pasował do naszego garażu.

/Artykuł sponsorowany/