Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica I Gminna Senioriada z gwiazdami

I Gminna Senioriada z gwiazdami

0
Koncert jednego z najpopularniejszych zespołów lat 90. XX wieku – Universe – w miniony piątek rozpoczął święto seniorów w gminie Świdnica. Dobra zabawa połączyła pokolenia.
I Gminna Senioriada rozpoczęła się koncertem w auli I LO w Świdnicy. Drugi dzień gminnej senioriady to odkrywanie kulinarnych przysmaków z płodów ziemi gminy Świdnica i nie tylko. Motywem przewodnim były oczywiście grzyby, których w lasach na terenie gminy nie brakuje. Zatem seniorzy wybrali się na wspólne grzybobranie, a następnie z udziałem Andrzeja Polana, znanego i cenionego kucharza, autora wielu kulinarnych publikacji, a obecnie stałego gościa programu Dzień dobry TVN odbyło się wspólne gotowanie na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. W kuchni pan Andrzej umiejętnie łączy smaki, faktury i aromaty, dzięki czemu jego dania to dopracowane w każdym calu kulinarne dzieła sztuki, o czym na własne oczy mogli się przekonać seniorzy z gminy Świdnica.

Spotkanie w Lubachowie było również okazją do przekazania osobom starszym cennych informacji ze strony świdnickiej policji, jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, czy na policjanta. O potencjalnych zagrożeniach rozmawiał z seniorami Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy.

Dzisiaj  na finał I Gminnej Senioriady uczestnicy wyjadą do czeskiego miasta Liberec.
/informacje i zdjęcia UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułSkarby na październikowej giełdzie staroci [FOTO]
Następny artykułAleż emocje… Sytuacja się odwraca, a na przód wysuwa się Grzegorz Grzyb!