Niesłychane emocje towarzyszyły 48. Rajdowi Świdnickiemu-Krause, trzeciej i ostatniej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Walka o wygraną w Świdnicy i triumf w krajowym czempionacie trwała do ostatniego odcinka specjalnego (Przełęcz Walimska – 12,75 km).
Przed ostatnią pętlę liderzy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Jari Huttunen i Mikko Luka znajdowali się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej 48. Rajdu Świdnickiego-Krause. Wiedzieli, że muszą przyspieszyć, by być pewnymi triumfu w tym sezonie. Tak też się stało, goście z północy Europy pokazali klasę na odcinkach numer 7 (Jedlina Zdrój – Zagórze) i numer 8 (Jawornik – Kamionki), wygrywając obie próby o około 16 sekund! Przed decydującym dziewiątym oesem (Przełęcz Walimska) wysunęli się na prowadzenie w klasyfikacji świdnickiego rajdu, a co za tym idzie zmierzali po tytuł mistrzów Polski. Załoga Grzyb / Poradzisz traciła do rywali jednak tylko 4,8 sek. W połowie finałowego odcinka liczącego 12,75 km, Finowie przebili lewą przednią oponę i ze sporą stratą zameldowali się na mecie w Michałkowej. Zajęli dwunaste miejsce w tej próbie i spadli na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej 48. Rajdu Świdnickiego-Krause. Dzięki dwóm wygranym eliminacjom krajowego czempionatu (Rzeszów i Chorzów), to wystarczyło jednak do zdobycia mistrzowskiego tytułu bez oglądania się na wyniki Power Stage. Ostatecznie królami Świdnicy została ekipa Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz, która wyprzedziła Finów o 19,8 sek. Trzeci stopień podium dla załogi Płachytka / Nowaczewski, która straciła do zwycięzców 21,9 sek.
Wyniki: http://wyniki.pzm.pl/2020/RajdKrause/RSMP/results/OS%209
Wieczorem więcej informacji.
/MDvR, FOTO: Robert Jaroni/



![Drogowcy zabrali się za łatanie powiatowej drogi rozjeżdżonej w czasie objazdu. Planują też większy remont [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Jagodnik-droga-powiatowa-do-remontu-2025.10.29-5-238x178.jpg)


![Ich łupem padły perfumy za ponad 1200 złotych. Teraz szukają ich policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica-kradziez-w-drogerii-2025.10-mix-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)
![Zaginął 17-letni mieszkaniec Żarowa [Odnaleziony]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Zarow-zaginiony-17-latek-100x75.jpg)

![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)