Strona główna 0_Slider Długa kolejka do świdnickiego punktu pobrań wymazów. Niektórzy czekali kilka godzin

Długa kolejka do świdnickiego punktu pobrań wymazów. Niektórzy czekali kilka godzin [FOTO]

5

Nawet z kilkugodzinnym oczekiwaniem musiały liczyć się osoby, które postanowiły skorzystać z nowo otwartego punktu poboru wymazów, który został uruchomiony przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. Od godzin porannych w kolejce na badanie oczekiwało kilkadziesiąt osób.

Mieszczący się przy ulicy Armii Krajowej mobilny punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 ruszył 22 października. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30. Testy robione są na podstawie skierowania lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Istnieje też możliwość wykonania testu prywatnie po wcześniejszym dokonaniu wpłaty w wysokości 320 zł na konto Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Przed wykonaniem wymazu należy przedstawić dowód wpłaty oraz dowód tożsamości z numerem PESEL.Żeby wynik testu był wiarygodny trzeba się do niego przygotować: być na czczo, nie myć zębów, nie używać płynu do płukania jamy ustnej, zrezygnować z gumy do żucia, tabletek do ssania na gardło, nie pić syropów przeciwkaszlowych, nie stosować żadnych maści, kropli aerozoli do nosa, nie robić inhalacji, ani nie płukać zatok, nie wydmuchiwać nosa przed samym wymazem, wyjąć ruchomą protezęprzypomina Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego.

Udając się na badanie nie należy korzystać z transportu publicznego. W przypadku pozytywnego wyniku testu, zostanie on przekazany do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy.

Informacje o dostępnych punktach poboru znajdują się na stronie pacjent.gov.pl.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułUchylał się od kary więzienia. Wpadł, bo nie miał maseczki
Następny artykułBurmistrz Jaworzyny Śląskiej na kwarantannie