Strona główna Sport Piłka nożna Czwartoligowe derby powiatu dla AKS-u

Czwartoligowe derby powiatu dla AKS-u

0

W ostatniej serii spotkań grupy wschodniej piłkarskiej IV ligi dolnośląskiej doszło do derbowego starcia, w którym LKS Bystrzyca Górna podejmował znacznie wyżej notowany AKS Strzegom. Niespodzianki nie było, goście zwyciężyli różnicą trzech trafień.

Miejscowi grając na swoim terenie lubili już w tym sezonie sprawiać kłopoty faworytom meczów i urywać im punkty. Przypomnijmy, że w obecnych rozgrywkach punkty w Bystrzycy Górnej zgubili już między innymi piłkarze Bielawianki Bielawa (2:2), Polonii Trzebnica (0:0) i Piasta Nowa Ruda (1:1). Fani LKS-u ponownie liczyli na niespodziankę i dobrą grę swoich ulubieńców, ale spotkanie nadspodziewanie gładko przebiegło pod całkowite dyktando przyjezdnych. Do przerwy było już 3:0 dla strzegomskiego AKS-u po golach Damiana Migalskiego, Szymona Cukra i Damiana Bogacza. Po przerwie stojącego między słupkami gospodarzy, Kacpra Szczepaniuka pokonali jeszcze Damian Migalski oraz Roland Emeka i zrobiło się 5:0. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył nieco Italo Rocha de Oliveira, zaliczają dwa trafienia po których LKS przegrał ostatecznie 2:5. Po 13. kolejce AKS Strzegom (27 „oczek”) jest na trzeciej pozycji w tabeli, tracąc po 3 punkty do prowadzących Bielawianki Bielawa i Lechii Dzierżoniów. W najlepszej sytuacji znajdują się jednak piłkarze Lechii, którzy mają rozegrane dwa mecze mniej. LKS Bystrzyca Górna z 8 punktami plasuje się z kolei na16. pozycji w tabeli grupy wschodniej IV ligi.

LKS Bystrzyca Górna – AKS Strzegom 2:5 (0:3)

LKS: Szczepaniuk, Mazanka, Ryś (72′ D. Ciuba), Klemiński, A. Somala, Emerson (63′ Kobiela), Żygadło (57′ Czarny), M. Somala, Ł. Somala, E. Ciuba, Oliveira.

AKS: Nowak (67′ Wajda), Durajczyk, Sawicki (70′ Shevchenko), Rytko, Bogacz, Cukier, Domaradzki, Morawski, Sadowski, Migalski (57′ Stanuszek), Emeka (65′ Borowiec).