Strona główna Artykuł sponsorowany Co wyróżnia najlepsze kancelarie adwokackie w Krakowie?

Co wyróżnia najlepsze kancelarie adwokackie w Krakowie?

0

Zgodnie z danymi Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie, na jej listach znajduje się obecnie niemal 1700 adwokatów. Ponadto w stolicy Małopolski praktykę prowadzą eksperci zarejestrowani w innych izbach krajowych. Jednym słowem: klientowi, któremu jest potrzebna pomoc prawna, Kraków oferuje bardzo wiele możliwości. A czym wyróżnia się dobra kancelaria adwokacka? Sprawdź.

Czym zajmuje się kancelaria adwokacka?
Zanim przejdziemy do listy cech, którymi wyróżniają się najlepsze kancelarie adwokackie, warto zdefiniować, czym są takie jednostki. W najbardziej ogólnym ujęciu są to biura, w których prawnicy wraz z zespołem pracowników wykonują powierzone im zadania. Należy jednak zwrócić uwagę, że kancelaria adwokacka – Kraków, Warszawa czy jakiekolwiek inne miasto – jest miejscem prowadzonym przez adwokata.

W Polsce funkcjonują dwa zawody prawnicze związane z udzielaniem porad dotyczących przepisów: to adwokat oraz radca prawny. Nazwa kancelarii wskazuje na to, czy klient ma do czynienia z adwokatem, czy z radcą. Jak wyjaśnia ekspert Kancelarii Adwokackiej SPZR Law Office w Krakowie, po zmianie przepisów różnice uprawnień między dwoma zawodami zaniknęły, mimo to to adwokaci są tradycyjnie postrzegani jako specjaliści koncentrujący się na udzielaniu pomocy prawnej.

Usługi, jakie może zaoferować kancelaria adwokacka w Krakowie, to przede wszystkim:

  • porady prawne,
  • pomoc w sporządzeniu i weryfikacji wszelkiego rodzaju dokumentacji prawnej, w tym umów, pism prawnych, pozwów sądowych itp.,
  • reprezentacja klienta przed sądem, innymi organami administracji państwowej oraz pozostałymi podmiotami,
  • sporządzanie opinii prawnych.

Zasady pracy adwokatów reguluje ustawa Prawo o adwokaturze.

Kraków: kancelaria adwokacka, którą warto wybrać, to…
Powyższego zdania nie można skończyć, wskazując jedną, konkretną placówkę. Wynika to z faktu, iż każdy klient potrzebuje innej pomocy. Dlatego czegoś innego będzie oczekiwał np. klient korporacyjny, chcący powierzyć adwokatowi bieżącą obsługę prawną firmy, a czegoś innego osoba potrzebująca wsparcia przy sprawie rozwodowej.

Niemniej jednak są wyróżniki, na podstawie których można wstępnie ocenić, czy dana kancelaria adwokacka w Krakowie spełni oczekiwania. Oto ich lista.

  • Strona internetowa dająca dostęp do wszystkich niezbędnych informacji

Serwisy kancelarii adwokackich, mają charakter informacyjny. Powinny się na nich znajdować dane dotyczące:

  • adwokatów świadczących swoje usługi w ramach danej kancelarii – może to być jedna osoba, ale też szerszy zespół – na ich podstawie można poszukać informacji o wpisaniu danego adwokata na listę Okręgowej Izby Adwokackiej. Uwaga! Nie musi to być ta krakowska;
  • specjalizacji kancelarii – warto przyjrzeć się bliżej, jakie dziedziny prawa są specjalnością prawników zatrudnionych w danej placówce. To istotne, ponieważ pomocy szuka się w określonym obszarze prawa, np. prawa gospodarczego, sportowego, korporacyjnego, związanego z umowami itd.

Warto zapoznać się z biogramami poszczególnych adwokatów – ocenić ich doświadczenie oraz przebieg kariery zawodowej. To ważne wskaźniki, pozwalające dokonać świadomego wyboru.

  • Doświadczenie w specjalizacji ważnej z perspektywy klienta

Choć każdy dobry adwokat zna ogół przepisów prawa, legislacja jest tak szeroką dziedziną, że nie sposób być ekspertem w każdym obszarze. Dlatego – zwłaszcza, jeśli sprawa, z którą chcesz się zwrócić do prawnika, jest nietypowa – warto dobrze zweryfikować specjalności eksperta, do którego się zgłosisz.

  • Renoma

Najlepsze kancelarie adwokackie to te, które mogą pochwalić się szerokim zakresem rekomendacji – tak od klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jeśli masz możliwość, skontaktuj się ze współpracownikami, znajomymi i przyjaciółmi. Przyjrzyj się też forom internetowym czy grupom na portalach społecznościowych – tam również możesz znaleźć dodatkowe informacje.

Przed podjęciem współpracy warto również nawiązać kontakt telefoniczny lub mailowy z kancelarią i dopytać o szczegóły. To może utwierdzić w przekonaniu co do zasadności podjęcia współpracy.

/Artykuł sponsorowany/