Strona główna 0_Slider Cmentarze zamknięte. Mieszkańcy zapalają znicze pod bramami, ustawiają kwiaty

Cmentarze zamknięte. Mieszkańcy zapalają znicze pod bramami, ustawiają kwiaty

1

Po decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o północy zostały zamknięte bramy wszystkich cmentarzy w Polsce. – Większość przestrzega zakazu – mówi jeden z pracowników firmy zarządzającej nekropoliami w Świdnicy i okolicy. – To bardzo przykra sytuacja – mówią świdniczanie i zapalają znicze przed bramą. W Świebodzicach przed cmentarzem i pomnikiem Jana Pawła II stanęły chryzantemy.

W mniejszych miejscowościach mieszkańcy wchodzą na cmentarze, by postawić znicz czy kwiaty na grobach bliskich. – Ale to pojedyncze przypadki – mówi pracownik firmy zarządzającej nekropoliami, który stał przed otwartą bramą na alei Brzozowej. To wyjątkowa sytuacja, właśnie trwał pogrzeb. W żadnym innym przypadku nie ma wejścia. – Po pogrzebie zamykamy bramę i zawieszamy taśmy – dodaje mężczyzna. Przed zamkniętym wejściem na cmentarz przy ul. Słowiańskiej zapłonęły znicze.

– W ramach wsparcia lokalnych przedsiębiorców i ogrodników, którzy zaopatrzeni są w dużą ilość chryzantem, zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak wraz z mieszkańcami zakupili kwiaty. Następnie zapalili znicze i złożyli je symbolicznie pod pomnikiem Jana Pawła II oraz przed wejściem na cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej. Zastępca burmistrza przy tej okazji rozmawiał z przedsiębiorcami o trudnej sytuacji związanej z ich działalnością. Zachęcamy wszystkich do wsparcia w tym trudnym czasie naszych lokalnych przedsiębiorców – czytamy na fb Świebodzic.
Poprzedni artykułKoronawirus w powiatowym sanepidzie
Następny artykułOd 75 lat „Cukiernia Chojeccy” osładza życie świdniczan