Strona główna 0_Slider Budują nową atrakcję nad zalewem. Obok skateparku powstaje pumptrack

Budują nową atrakcję nad zalewem. Obok skateparku powstaje pumptrack [FOTO]

4

Specjalny tor pełen zakrętów i niewielkich wzniesień jeszcze w tym roku powstanie przy ulicy Polna Droga, niedaleko zalewu Witoszówka. – Jest to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę rowerem i wszechstronny trening. Zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Idealne miejsce aby ćwiczyć refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Po torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci – opisują miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy, 27 lipca świdnicki magistrat ogłosił przetarg na dostawę i montaż modułowego toru typu pumptrack o długości 84 metrów, z nawierzchnią pokrytą warstwą antypoślizgową, z którego korzystać będą mogli zarówno rowerzyści, jak również osoby na deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Wskazano, że specjalny tor ma powstać na terenie między obecnym skateparkiem a potokiem Witoszówka, zajmując powierzchnię 20 x 35 metrów.

Wykonanie sportowego obiektu przypadło ostatecznie krakowskiej spółce Techramps, która zrealizuje prace za blisko 211 tys. złotych. Na wykonanie zleconych robót wykonawca ma 8 tygodni, licząc od dnia podpisania umowy z miastem – co nastąpiło 31 sierpnia.

Pojawienie się nowej atrakcji przy Polnej Drodze powinno uradować użytkowników istniejącego skateparku, cieszącego się sporą popularnością wśród młodzieży i dzieci. Momentami panuje tam wręcz tłok, stąd w ubiegłym roku pojawiły się głosy mówiące o konieczności rozbudowy tego obiektu. – Znajdują tutaj miejsce jeżdżący na hulajnogach sportowych, deskorolkach oraz rowerach typu BMX. Jest to jedyne miejsce w Świdnicy gdzie można poskakać i trenować tzw. tricki, dlatego ściąga tutaj młodzież z całego miasta. W “godzinach szczytu” na skateparku jeździ wielu hulajnogarzy, deskorolkowców i rowerzystów, wtedy robi się tutaj ciasno i jedni przeszkadzają drugim. Warto by było trochę powiększyć skatepark wyposażając teren w kolejne urządzenia – proponował radny Krzysztof Grudziński w interpelacji skierowanej do władz miasta. O powiększenie obiektu wnioskowali również młodzi świdniczanie.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDroga dojazdowa do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym już gotowa
Następny artykułPonad 5 tysięcy nowych zakażeń w Polsce. Kolejnych 11 przypadków w powiecie, ponad 300 osób w kwarantannie