Strona główna Artykuł sponsorowany 7 zasad zdrowego stylu życia

7 zasad zdrowego stylu życia

1

Niezależnie od tego, czy osiągnąłeś już swoją idealną wagę, czy też z niecierpliwością czekasz na moment, powinieneś prowadzić zdrowy styl życia. Spożywać odpowiednią ilość kalorii i umieć radzić sobie z niepowodzeniami – sprawdź siedem zasad zdrowego stylu życia.

1. Regularne, zdrowe nawyki
Odpowiednie nawodnienie pomaga w utrzymaniu wagi. Jeśli chodzi o prowadzenie zdrowego stylu życia, jedną z najważniejszych rzeczy, jest po prostu konsekwentność. Bez względu na to, jak intensywne jest Twoje życie i jak bardzo zmienia się Twój harmonogram każdego dnia, staraj się jeść taką samą ilość pełnowartościowych produktów, spożywać podobną liczbę kalorii i ćwiczyć z taką samą częstotliwością.

Czasami może kusić Cię, aby zrobić sobie przerwę w weekend i jeść zdrowo w ciągu tygodnia, jednak ważne jest, aby być konsekwentnym każdego dnia tygodnia. Trzymając się zdrowych nawyków siedem dni w tygodniu, będziesz mniej się objadać i będzie mniej prawdopodobne, że przytyjesz.

2. Uważaj na ilość spożywanych kalorii
Po osiągnięciu docelowej wagi możesz ulec pokusie, aby złagodzić swoją dotychczas surową dietę lub całkowicie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Chociaż dobrym pomysłem jest włączenie do diety różnych składników odżywczych, to ważne jest, aby kontrolować swoje spożycie kalorii. Bo przecież liczba kalorii, których teraz potrzebujesz, prawdopodobnie nie jest taka sama, jak na początku Twojej podróży z odchudzaniem.

3. Wykonuj regularnie ćwiczenia
Wiesz już, że regularne ćwiczenia i sprawność fizyczna są niezbędne, aby osiągnąć idealną wagę. Ale możesz nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo ćwiczenia wpływają na nasze samopoczucie i zdrowy styl życia.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do wykonywania treningu siłowego i cardio podczas codziennych wizyt na siłowni, to tak trzymaj. Jeśli jednak jesteś gotowy na zmianę ćwiczeń, to staraj się nie robić sobie przerwy. Zamiast tego każdego dnia poświęć 60 minut na inne ćwiczenia ruchowe, niezależnie od tego, czy jest to bieganie na bieżni, pływanie czy spacer po parku.

4. Pij więcej wody
Gdy Twoim głównym celem jest zrzucenie wagi i prawidłowe odżywianie się, możesz często zapominać o piciu dużej ilości wody. Jeśli jednak chcesz prowadzić zdrowy styl życia, powinieneś pić więcej wody.

Picie wody nie tylko sprawi, że będziesz dobrze nawodniony i poprawi funkcjonowanie organizmu, ale także polepszy przepływ wody w Twoim ciele, co pomaga w utrzymaniu stałej wagi. Spróbuj wypić dużą szklankę wody przed posiłkiem, a związane z tym uczucie sytości, może pomóc Ci zmniejszyć spożycie kalorii.

5. Dobrze się wysypiaj
W dzisiejszym świecie bardzo często jesteśmy zajęci, ale jeśli nie znajdziemy czasu na sen, to nasz zdrowy styl życia może poważnie ucierpieć. W końcu długi sen i przyrost masy ciała są bardziej ze sobą powiązane, niż mogłoby się wydawać. Jeśli się nie wysypiasz, to bardzo prawdopodobne jest to, że pominiesz ćwiczenia, które pomagają Ci spalić tkankę tłuszczową i zbudować mięśnie, mała ilość snu wpływa także na skłonność do podejmowania niezdrowych decyzji żywieniowych. Tak naprawdę, brak snu wpływa na podejmowanie niezdrowych decyzji, ponieważ zmniejsza aktywność części mózgu, która nadzoruje kontrolę impulsów. Jak więc sprawić, aby zmęczenie nie skłaniało nas do podejmowania złych wyborów? Staraj się spać w nocy od siedmiu do dziewięciu godzin, postaraj się znaleźć optymalną ilość snu dla Twojego organizmu. Jeśli masz problemy z zasypianiem, możesz wypróbować niektóre innowacyjne produkty, takie jak olej CBD (można go kupić tutaj, na stronie internetowej Cibdol).

6. Śledź swoje postępy
Po dokładnym śledzeniu przez miesiące lub lata swoich postępów w odchudzaniu, możesz niecierpliwie czekać na wyrzucenie wagi lub odinstalowanie aplikacji do śledzenia kalorii. Osiągnięcie docelowej wagi nie oznacza jednak, że powinieneś przestać oceniać swoje postępy. Ważne jest, aby ciągle śledzić swoje postępy, aby mieć pewność, że nadal prowadzimy zdrowy styl życia.

Nadal korzystaj z aplikacji, która monitoruje ilość spożytych kalorii i regularne ćwiczenia, a raz w tygodniu wskocz na wagę. Twoim nowym celem jest utrzymanie aktualnej wagi, dlatego warto jest zwracać uwagę na przyrost lub utratę wagi. Kiedy używasz aplikacji z cyfrowym dzienniczkiem, możesz łatwo spojrzeć wstecz na swoje posiłki i zidentyfikować niezdrowe nawyki, zanim spowodują, że zbytnio zboczysz z toru.

7. Odpuść sobie jeśli masz gorszy dzień
Nawet jeśli z całych sił starasz się trzymać zdrowych nawyków, to normalne, że czasem możesz mieć gorsze dni. Na przykład, źle się czujesz i musisz opuścić zajęcia na siłowni lub przesadziłeś na przyjęciu urodzinowym. Z pewnością od czasu do czasu będziesz mieć gorszy dzień.

Kiedy tak się dzieje, nie zakładaj najgorszego i nie wmawiaj sobie, że na dobre zrujnowałeś swoją dietę. Zamiast tego staraj się jak najlepiej przejść przez cały dzień, wybacz sobie drobne wpadki i od razu wróć do swoich zdrowych nawyków. Spróbuj pić więcej wody, wysypiaj się i uzupełnij lodówkę zdrowymi produktami. Zrozum, że jeden dzień nie zrujnuje całej Twojej ciężkiej pracy i że mała porażka nie musi zaprzepaścić wszystkiego, co chcesz osiągnąć.

Stosuj się do tych siedmiu zasad i staraj się utrzymać spójny bilans energetyczny, pamiętaj, że Twoje zdrowie nie jest celem krótkoterminowym. Traktuj zdrowy styl życia jako klucz do długoterminowego zdrowia i wyznaczaj dalekosiężne cele, które pomogą Ci w prowadzeniu zdrowego stylu życia, bez względu na to, jakie niespodzianki może przynieść Ci życie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFantastyczne emocje w Krzyżowej. Przedstawiamy wyniki VII Biegu Pojednania
Następny artykułOdrabiamy zaległości, grając w środę z ROW-em Rybnik [BĘDZIE RELACJA LIVE]

1 KOMENTARZ

  1. Też mam w planach zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Jak na razie staram się jeść o regularnych porach, pić przynajmniej butelkę wody dziennie i nie podjadać. Czasami zdarzy mi się zapomnieć o tych rzeczach, ale takie sytuacje mają miejsce jedynie sporadycznie 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.