Strona główna 0_Slider 6. RST Półmaraton Świdnicki odwołany!

6. RST Półmaraton Świdnicki odwołany!

0

Z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa i kolejnych wprowadzanych ograniczeń nie odbędzie się niestety w tym roku szósta edycja naszego biegowego święta – RST Półmaratonu Świdnickiego. Odwołane zostały również planowane imprezy towarzyszące, w tym biegi dla najmłodszych adeptów lekkoatletyki.  

Komunikat organizatorów:

Drogie Biegaczki, Drodzy Biegacze!
Przyjaciele !

Z nieukrywanym żalem ODWOŁUJEMY 6. RST Półmaraton Świdnicki. Nie odbędzie się też bieg dla dzieci „Zanim dorosnę do maratonu”.

Podejmujemy decyzję szczególnie trudną, ponieważ podobnie jak Wy, mamy to w krwioobiegu. BIEGANIE – radosne, swobodne, pełne pasji, ambitne, które w jego najbardziej wartościowym wydaniu, tym razem nie możemy Wam zapewnić. Kiedy pracując już nad przeprowadzeniem zawodów, w upływie letnich miesięcy, upatrywaliśmy realnej nadziei na możliwość zaproszenia Państwa do rywalizacji w naszym półmaratonie. Niestety zaczęły napływać coraz mniej optymistyczne informacje. Niezrażeni, zadeklarowaliście udział w biegu bardzo licznie i zdecydowanie. Chcieliście tu być. A My chcieliśmy Was zobaczyć „na żywo”, zdeterminowanych i gotowych na biegowe wyzwania. To był najważniejszy argument dla naszych organizacyjnych działań.

Do wczoraj zabiegaliśmy o ten fundament sportowej normalności, jaki daje wspólny udział w zawodach, w tym tak mocno niezależnym od nas, nieprzyjaznym czasie. Dzisiaj, biorąc pod uwagę wzrost wykrytych infekcji, rosnące poczucie zagrożenia epidemiologicznego i nadchodzące kolejne ograniczenia, „składamy broń”.

To wyłącznie na nas ciąży odpowiedzialność za to, aby impreza mogła się odbyć bezpiecznie i w granicach obowiązujących przepisów. I dziś prawo nam tego nie zakazuje – to fakt, ale mnoży obowiązki, którym formalnie i organizacyjnie nie będziemy w stanie podołać.
Bezpieczeństwo, do pewnego momentu, byliśmy w stanie zapewnić – reorganizując pracę biura, szatni i depozytu oraz punktów nawadniania, dzieląc Was na grupy startowe, odseparowane oprócz fizycznego dystansu również precyzyjnie wyliczoną różnicą czasową na linii startu. Wszystkie te zabiegi dawały, wydaje się, wystarczającą gwarancję. Ale w tej chwili to już zbyt mało.

Z pokorą opuszczamy głowy pozostając z bardzo liczną, mimo trudności, wierną grupą gotowych do pomocy Wam wolontariuszy, współorganizatorów i współpracowników z przygotowanym niemal na 100%, sprzętem, rzeczami do pakietów i z poczuciem nadaremnie wykonanej przez ostatnie kilka miesięcy pracy, której nie możemy dokończyć.
Neutralizowaliśmy przez ten czas piętrzące się przeciwności, dlatego ze zrozumieniem przyjmiemy też Wasz żal i rozgoryczenie, licząc jednak na wyrozumiałość.

Nie obawiajcie się o poniesione przez Was koszty wpisowego. W najbliższych dniach zaproponujemy korzystne, wariantowe rozwiązanie tej kwestii.

I jeszcze prośba. Potraktujcie tegoroczną sytuację jako swoistą „stopklatkę”. Kiedy w przyszłym roku taśma filmu ponownie ruszy, spotkamy się licznie na starcie 6. RST Półmaratonu Świdnickiego, głęboko w to wierzymy.

Danuta Pilarz-Małkiewicz
Fundacja WROACTIV

Poprzedni artykułNowe rekordy zakażeń w kraju i na Dolnym Śląsku. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułUchylał się od kary więzienia. Wpadł, bo nie miał maseczki