Strona główna 112 Zignorował sądowy zakaz, wpadł z narkotykami

Zignorował sądowy zakaz, wpadł z narkotykami

0

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali 23-latka, który jechał samochodem osobowym pomimo trzech sądowych zakazów kierowania pojazdami. Ponadto policjanci znaleźli przy mężczyźnie narkotyki.

17 września w godzinach porannych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolowali ulice miasta. W trakcie patrolu zauważyli dobrze znanego im 23-latka, który kierował samochodem osobowym marki VW Golf, a wobec którego już trzy razy sąd orzekał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym podjęli wobec mężczyzny kontrole drogową. Sprawdzenie w systemach policyjnych potwierdziło, że mężczyzna posiada aż trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas całej kontroli kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a jego odpowiedzi były niepewne i niespójne. W trakcie przeprowadzonych dalszych czynności mundurowi ujawnili w plecaku woreczki strunowe z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego oraz bezbarwnego kryształu. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczony susz to marihuana, a kryształki to metamfetamina. Mężczyzna posiadał kilka porcji tych narkotyków – dodaje Ząbek.

23-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/