Strona główna Sport Piłka nożna Stadion przy Śląskiej wciąż nieodczarowany

Stadion przy Śląskiej wciąż nieodczarowany [FOTO, VIDEO]

0

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica ponieśli kolejną porażkę na boiskach makroregionalej III ligi. Biało-zieloni ulegli na własnym terenie Rekordowi Bielsko-Biała 0:3.

Od początku starcia inicjatywę przejęli gospodarze, brakowało jednak kropki nad „i” – tego ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Bramkarz rywali wybronił uderzenia Wojciecha Sowy i Doriana Krakowskiego, a próby Roberta Myrty i Wojciecha Sowy były niedokładne. Później gra się nieco wyrównała, ale można było śmiało myśleć o korzystnym rezultacie bowiem Rekord nie był drużyną nie do przejścia. W 33. minucie to jednak rywale otworzyli rezultat spotkania. Składną akcję przyjezdnych wykończył Marcin Czaicki i zrobiło się 1:0. Świdniczanie starali się podkręcić tempo, ale ich próby były nieskuteczne.

Skrót meczu (Mariusz Ordyniec):

Po przerwie próbowaliśmy wrócić do meczu, ale nie byliśmy w stanie na poważnie zagrozić bramce Rekordu Bielsko-Biała. Jakby tego było mało, w 60. minucie przyjezdni znaleźli się już na dwubramkowym prowadzeniu. Na strzał z wnętrza pola karnego zdecydował się Nikolas Wróblewski. Wydawało się, że piłka padnie łupem naszego golkipera, Bartłomieja Kota, ale niestety wpadła do świdnickiej sieci. Biało-zieloni rzucili się do jeszcze bardziej zaciekłych ataków, w 63. minucie piłka po strzale Wojciecha Szuby z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę, a kilkadziesiąt sekund później Bartosz Paszkowski przestrzelił będąc już w polu karnym. Chwilę później mieliśmy kolejne dwie niecelne próby, najpierw Roberta Myrty, a następnie wprowadzonego Raula Mathiasa Botury. Gdy wydawało się, że nasi piłkarze są w stanie złapać kontakt, wynik spotkania na 3:0 ustalili rywale. Skutecznie kontrę bielskiego zespołu wykorzystał Bartosz Guzdek.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Rekord Bielsko-Biała 0:3 (0:1)

Skład: B. Kot, B. Paszkowski (82′ Ł. Kot), Salamon, Barros, P. Paszkowski, Sowa, Borowy (82′ Stachurski), Szuba (62′ Szczygieł), Tragarz (62′ Botura), Krakowski (82′ Sztylka), Myrta.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski, VIDEO: Mariusz Ordyniec/