Strona główna 0_Slider Zastrajkują w obronie klimatu. „Chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z...

Zastrajkują w obronie klimatu. „Chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z kryzysem klimatycznym”

12

25 września w wielu polskich miastach odbędzie się kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Manifestacja zwracająca uwagę na postępowanie zmian klimatu zostanie zorganizowana również w Świdnicy. – Po raz kolejny wyjdziemy na ulicę, by zamanifestować naszą niezgodę na brak działań ze strony władz w obliczu kryzysu klimatycznego i domagać się sprawiedliwości klimatycznej na całym świecie! – piszą organizatorzy wydarzenia.

Tym razem chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka. Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami, a rządzący, w pełnej ignorancji konsekwencji swoich działań, skazują mieszkańców coraz większej liczby miejscowości na brak wody w kranach latem. Polskie społeczeństwo musi zyskać świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy, by zawalczyć o sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla naszego i przyszłych pokoleń – wyjaśniają organizatorzy.

Świdnicka manifestacja w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego odbędzie się w przyszły piątek na Rynku, przed wejściem głównym do Świdnickiego Ośrodka Kultury. Początek planowany jest na godzinę 13.00. – Wyjdź z nami na ulicę! Wspólnie pokażemy rządzącym, że nie damy sobie odebrać przyszłości! – zachęcają organizatorzy. – Podczas strajku dołożymy wszelkich starań by wydarzenie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dlatego nie zapomnijcie o odstępach i zasłonięciu ust i nosa .

/opr. mn/