Strona główna 112 Wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków

Wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków

1

Do dwóch lat więzienia grozi 32-letniemu kierującemu zatrzymanemu na terenie Świdnicy, u którego wstępne badanie wykazało, że prowadził on auto będąc pod wpływem środków odurzających.

22 września policjanci świdnickiej komendy, patrolując rejon miasta Świdnica, około godziny 18.20 zauważyli samochód osobowy marki Opel. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący 32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNiecodzienny gość w powiecie świdnickim [FOTO]
Następny artykuł„Złoto Wrocławia” ukryte w Roztoce? Ministerstwo zbada autentyczność tzw. dziennika wojennego