Strona główna Wydarzenia Świdnica Trwają zapisy na rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Trwają zapisy na rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

0

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym, który zaplanowano na niedzielę, 20 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zapisy potrwają do wtorku, 15 września.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Rajd rowerowy wystartuje 20 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa wynosi ok. 9 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, policja oraz straż miejska.

Podczas pikniku sportowego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 13.00) zaplanowano ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica”.

Aby wziąć udział w rowerowym rajdzie, należy wypełnić elektroniczny formularz. Ilość miejsc jest ograniczona – 3 grupy do 250 osób, wyruszą one na trasę w odstępach czasowych. Każdy uczestnik przed startem otrzyma maseczkę, którą jest zobowiązany nosić, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie imprezy. Maski będą wydawane w oparciu o weryfikację osób na listach zgłoszeniowych.

/UM Świdnica, opr. mn/