Strona główna 0_Slider „Modliszówka” w remoncie. Odcinek ze Świdnicy do Modliszowa już przejezdny

„Modliszówka” w remoncie. Odcinek ze Świdnicy do Modliszowa już przejezdny [FOTO/VIDEO]

4

Do 28 czerwca 2021 roku ma potrwać przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 między Świdnicą a Wałbrzychem. Kilka dni temu ruszył kolejny etap drogowej inwestycji, w ramach której wykonawca wkroczył na odcinek z Modliszowa do Starego Julianowa.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 ruszyła w maju 2019 roku. Prace miały potrwać do końca grudnia 2020 roku, jednak termin ten uległ zmianie. – W porozumieniu z wykonawcą Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu uznała za zasadne przedłużenie terminu zakończenia tego zadania do 28 czerwca 2021 r. Powodem jest długotrwała analiza dokumentacji inwestycji prowadzona przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Infrastruktury, a także przewlekle prowadzone przez DUW postępowanie w sprawie wydania decyzji ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej). Z uwagi na konieczność dzielenia pracy na etapy zgodnie z organizacją ruchu zastępczego to administracyjne opóźnienie nie pozwoli na ukończenie robót w planowanym przez nas czasie – wyjaśniał w sierpniu dyrektor DSDiK, Leszek Loch.

Zmianie uległ również koszt drogowej inwestycji, która pierwotnie miała pochłonąć pochłonąć ponad 25 mln złotych. – Przedłużenie czasu na ukończenie robót będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami w wysokości około 610 tys. zł netto. Są to koszty demobilizacji i powtórnej mobilizacji sprzętu wynajmowanego przez wykonawcę, utrzymania tymczasowej organizacji ruchu w przedłużonym czasie na ukończenie oraz koszty związane z utrzymaniem zaplecza budowy – wskazywał Loch.

Przypominamy, 10 września na „modliszówce” wprowadzona została nowa, tymczasowa organizacja ruchu. – [Kolejny] etap przebudowy drogi wojewódzkiej 379 będzie obejmował w swoim zakresie realizację prac na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową 2912D (kier. Złoty Las) w Modliszowie do ronda w m. Stary Julianów (ul. Uczniowska w Wałbrzychu). Oznacza to, że odcinek ten będzie nieprzejezdny – informowali przedstawiciele firmy Polbud Pomorze, realizującej drogową inwestycję.

/mn/