Strona główna Kultura Spotkania z autorką „Małej Norymbergi”

Spotkania z autorką „Małej Norymbergi”

0

Co takiego zrobił tramwajarz z Czerwniowiec, że został skazany na karę śmierci? Kogo utopiono w basenie przeciwpożarowym w Gross-Rosen? Czy polski sąd wypuścił zbrodniarza Josefa Mengele?


O tych i wielu innych aspektach związanych z funkcjonowaniem obozu Gross-Rosen oraz powojennych rozliczeń z katami opowie Agnieszka Dobkiewicz, autorka książki „Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen” podczas dwóch spotkań z czytelnikami, które odbędą się w najbliższym czasie. Pierwsze zaplanowano na 25 września o godz. 17.00 w Świebodzicach, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Wolności 18, a na spotkanie zaprasza jego organizator – Miejska Biblioteka Publiczna.

Drugie spotkanie zorganizowała Żarowska Izba Historyczna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Odbędzie się w dniu 9 października o godz. 18.00 w siedzibie Żarowskiej Izby Historycznej przy ul. Dworcowej 3 w Żarowie. – W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi udział w wydarzeniu będzie możliwy jedynie dla posiadaczy specjalnych zaproszeń, które można odebrać na portierni Basenu Miejskiego w Żarowie od dnia 23 września 2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy prelekcji zobowiązani są do zakrycia ust oraz nosa przy pomocy maseczki – informuje Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

/Świdnicki Portal Historyczny/

Poprzedni artykułCzym jest i dlaczego warto stosować ashwagandhę?
Następny artykułUczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych wrócili na zajęcia