Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest i dlaczego warto stosować ashwagandhę?

Czym jest i dlaczego warto stosować ashwagandhę?

0

Witania ospała, która znana jest również pod wdzięczną nazwą ashwagandha, to roślina naturalnie występująca w Afryce, Azji oraz południowej Europie. Wykorzystuje się ją – przede wszystkim korzenie oraz owoce – do tworzenia różnych suplementów diety,a  także leków. Jej korzystne działanie na organizm potwierdziły wieloletnie badania, stąd też coraz większe zainteresowanie tego typu produktami.

Czym jest ashawagandha?
Coraz bardziej popularne tabletki z korzeniem ashwagandhy wpływają korzystnie na wiele różnych aspektów. Jako ten najbardziej istotny, wymienia się pozytywny wpływ na osoby zestresowane. Składnik ten pomaga bowiem pozbyć się niepokoju związanego ze stresem – obniża stężenie kortyzolu, który działa bardzo niekorzystnie na cały organizm. Oprócz tego, jako korzyści płynące z przyjmowania ashwagandhy, wymienia się również:

  • znacznie łatwiejsze zasypianie oraz lepszą jakość snu,
  • wspomaganie w utracie zbędnych kilogramów,
  • znacznie większą efektywność podczas treningów,
  • obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego,
  • wzrost stężenia hormonów tarczycy,
  • leczenie niepłodności,
  • obniżenie poziomu glukozy we krwi.

Istnieją również przeciwwskazania co do przyjmowania tego składniku, jak w przypadku praktycznie każdego suplementu. Ashwagandha nie powinna pod żadnym pozorem być przyjmowana przez kobiety w ciąży, gdyż suplement może być wówczas bardzo groźny. Trudno jednoznacznie określić, jaki wpływ opisywany składni będzie miał na dzieci, zatem w takiej sytuacji warto zapytać o radę lekarza rodzinnego. Konsultacja tego typu będzie również konieczna w przypadku przyjmowania różnego rodzaju leków – w szczególności tych na nadciśnienie, uspokajających czy hormonów tarczycowych. Spotkanie z lekarzem pomoże rozwiać wątpliwości i z pewnością zapobiegnie wystąpieniu przykrych skutków ubocznych przyjęcia tabletek z ashwagandhą.

Ashwagandha – gdzie kupić?
Zainteresowani inwestycją w ten jakże korzystny suplement diety, powinni kierować się w czasie zakupów kilkoma radami. Przede wszystkim warto znaleźć profesjonalną firmę, która zaproponuje swoim klientom jedynie najwyższej jakości produkty. Kupowanie suplementów diety – bez względu na ich rodzaj – od nieznanego źródła jest po prostu niebezpieczne.Ważny jest zatem wybór odpowiedniego producenta – zaufanie do danej marki jest ważne przy każdych zakupach, szczególnie natomiast, jeśli chodzi o leki czy produkty przeznaczenia medycznego.

Istotna jest także jakość wyciągu, która zawarta jest w proponowanych tabletkach. Warto zwrócić uwagę głównie na zawartość witanolidów, które to odpowiadają za skuteczność ekstraktu z ashwagandhy. Im wyższe stężenie, tym bardziej korzystne będzie przyjmowanie wybranego suplementu. W pojedynczej dawce zawartość witanolidów musi wynosić przynajmniej 2,5 procent.

W przypadku takich zakupów, równie ważna jest cena! Szczególnie atrakcyjną ofertę przygotował dla swoich klientów sklep internetowy o nazwie Boca Botanica. Zakup stu tabletek tego suplementu to naprawdę niewielki wydatek – a może on przecież przynieść naprawdę wiele korzyści! Tabletki zawierają aż osiem procent stężenia witanolidów, dzięki czemu mogą one być bardzo skuteczne. Jak zapewnia producent, preparat ten nie zawiera żadnych sztucznych wypełniaczy czy syntetycznych substancji pomocniczych – nie znajdzie się tam także konserwantów, a do przygotowania produktu używa się jedynie certyfikowanych ekstraktów. Warto także dodać, że w sklepie internetowym zainteresowani znajdą także wiele innych, równie korzystnie działających na organizm suplementów.

/Artykuł sponsorowany/