Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Sobota z biegiem na orientację w Bystrzycy Górnej

Sobota z biegiem na orientację w Bystrzycy Górnej

0

Wysiłek fizyczny i myślenie, szybkość podejmowania decyzji, koncentracja, dobre planowanie a przy tym wspólna rodzinna zabawa, możliwość obcowania z naturą i ruch na świeżym powietrzu. To wszystko łączą w sobie biegi na orientacje, które już w najbliższą sobotę, 19 września odbędą się w Bystrzycy Górnej na boisku sportowym.

Każda chętna osoba, która wcześniej dokona elektronicznej rejestracji może zgłosić się do jednej z 4 kategorii otwartych: krótkiej, średniej, długiej i rodzinnej, które nie wymagają licencji. Trzy pierwsze kategorie są indywidualne, w ostatniej możliwy jest start od 2 do 5 osób. Szacowane długości tras to: rodzinna – około 1-2 km, krótka – ok. 2-3 km, średnia – ok. 3-4 km, długa – ok. 4-5 km. Zapisy do biegów na orientację w kategoriach otwartych prowadzone są elektronicznie.

19 września od godz. 13.00 na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej gościć będziemy wielu znanych i utalentowanych sportowców, w ramach Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Jesienna runda najważniejszych i najbardziej widowiskowych zmagań przyciągnie ponad 50 klubów sportowych całej Polski na dystansie sprinterskim, klasycznym ️oraz w sztafecie klubowej – mówi Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/