Strona główna Sport Piłka nożna Pracowity i świetny weekend w wykonaniu młodych biało-zielonych

Pracowity i świetny weekend w wykonaniu młodych biało-zielonych

0

Bardzo udany weekend mają za sobą młodzieżowe drużyny piłkarskie Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Nasi zawodnicy w zdecydowanej większości przypadków kończyli te spotkania z kompletem punktów.

Jak burza w ostatnich tygodniach idą juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica, występujący na boiskach ligi wojewódzkiej. Biało-zieloni dowodzeni przez trenera Sebastiana Błaszczyka wygrali już trzeci z czterech rozegranych spotkań w sezonie 2020/2021. Tym razem o sile świdniczan przekonała się Polonia Środa Śląska choć mecz nie zaczął się dla nas pomyślnie. Już w 30. sekundzie nieporozumienie naszych obrońców wykorzystał Wiktor Drzała i zrobiło się 1:0 dla rywali. Gospodarze rzucili się do ataków, momentami posiadając olbrzymią przewagę. Goście też potrafili się odgryźć, ale przez kilkadziesiąt minut wynik nie ulegał zmianie. To zmieniło się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Stały fragment gry na efektownego gola głową zdobył Dorian Krakowski, obchodzący dzień wcześniej swoje 18. urodziny. Po zmianie stron miejscowi nie pozostawili rywalom już złudzeń. Kolejne dwa trafienia dołożył Dorian Krakowski, a po jednym Ksawery Istelski i Łukasz Reczyński. Dla przeciwników w drugiej odsłonie trafił Jakub Styciuk.

Biało-zieloni wygrali ostatecznie 5:2, a Dorian Krakowski notując hat-trick’a zapisał na swoim koncie kolejno ósmego, dziewiątego i dziesiątego gola. W 69. minucie wywalczył jeszcze rzut karny (wykorzystany następnie przez Istelskiego), ale na tym jego występ się niestety zakończył. Dorian został mocny uderzony przez interweniującego bramkarza i zmuszony był opuścić boisko. W szpitalu pod okiem założono kilka szwów, ale nasz napastnik zapewne szybko będzie gotowy. Życzymy mu szybkiego powrotu do pełni sił!

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Środa Śląska 5:2 (1:1)

Skład: Telicki, Zalewski (59′ Norkiewicz), Hruszowiec, Stachurski, Staroń, Sieradzki, Klechowicz (74′ Rząsa), Istelski, Jajko, Madziała (80′ Lepak-Przybołowicz), Krakowski (69′ Reczyński)

Nowy sezon rozgrywkowy 2020/2021 rozpoczęli także trampkarze Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Za podopiecznymi Piotra Krygiera dwa mecze o stawkę. Na inaugurację biało-zieloni po trudnym i wyrównanym spotkaniu zremisowali na swoim terenie ze Ślęzą Wrocław. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, w drugiej nieco więcej gry mieli gości. Ostatecznie wynik ustalony został jednak już w pierwszej części gry. Wynik otworzył Alex Kindel, a wyrównanie przyjezdnym zapewniło trafienie Michała Sikory.

Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 1:1 (1:1)

Skład: Widła, Wiecheć, Holband, Kindel, Korab, Król, Lipiński, Nowak, Paliński, Pawlik, Taratuta, Zawiła, Dudzic, Jarosz, Safian, Stańczak.

W drugim spotkaniu nasi trampkarze zamierzali już sięgnąć po pełną pulę i tak też zrobili. Podopieczni Piotra Krygiera odnieśli zasłużone, wyjazdowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Górnika Wałbrzych 5:2. Goście po dwóch golach Huberta Lipińskiego i trafieniach Szymona Zaczyńskiego i Alexa Kindela prowadzili już 4:0. W drugiej połowie pojawiło się trochę błędów, a Górnik strzelił dwa gole (Dominik Janik – 2). Ostatecznie wynik na 5:2 ustalił Igor Malinowski.

Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica 2:5 (0:3)

Skład: Wiecheć, Widła, Kindel, Korab, Król, Lipiński, Paliński, Pawlik, Safian, Stańczak, Taratuta, Zawiła, Dudzic, Malinowski, Jarosz, Kula, Sauter, Zaczyński.

Po drugi triumf w drugim rozegranym spotkaniu sięgnęli młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej młodzików. Podopieczni Mariusza Krupczaka po zwycięstwie nad FC Academy Wrocław, tym razem pozostawili w pokonanym polu Akademię Piłkarską Oleśnica. Na listę strzelców wpisali się tym razem Igor Pierzchała i Paweł Łabędź, a spotkanie rozgrywane w trudnych warunkach, na boisku ze sztuczną nawierzchnią zakończyło się ostatecznie wygraną biało-zielonych. Świdniczanie po dwóch kolejkach zostali liderami rozgrywek, a już w najbliższą sobotę, 12 września zagrają o 10.00 na swoim terenie z WKS-em Śląsk Wrocław.

AP Oleśnica – Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)

Skład: Migas, Sikora, Duda, Dudek, Kaźmierczak, Kołodziejczyk, Marczak, Pierzchała, Monica, Politański, Szeremeta, Urbańczyk, Waśniowski, Łabędź, Redlica.

Gorzej poszło niestety młodzikom trenera Jakuba Rosiaka z ligi okręgowej. Nasza młodziutka drużyna z rocznika 2009 (grająca dolnym rocznikiem) uległa na wyjeździe Górnikowi Wałbrzych 0:2. Po dwóch kolejkach (wygrana z Orlikiem Ząbkowice Śląskie i porażka z Górnikiem), nasi piłkarze plasują się na czwartej pozycji w tabeli.

Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Skład: Niedziałkowski, Nada, Orzechowski, Zawada, Jeziorny, Kozar, Szukalski, Ślipek, Zienkiewicz, Jedliński, Maliszewski, Studnicki, Oleś, Krystyniak, Wacht.

Poprzedni artykułZbliża się kolejny etap remontu „modliszówki”. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu