Strona główna Sport Lekkoatletyka Po raz pierwszy pobiegną w Wierzbnej

Po raz pierwszy pobiegną w Wierzbnej

0

Przed nami pierwsza edycja Biegu Wierzbnów rozgrywanego w przepięknej miejscowości z bogatą historią. Zapraszamy zatem do gminy Żarów na kolejne zawody sportowe. Już w sobotę, 12 września miłośnicy biegania spotkają się w Wierzbnej.

Wydarzenie ma na celu integrację społeczności biegaczy a także mieszkańców wsi Wierzbna. Ilość uczestników biegu głównego ograniczona jest do 150. Całość trasy będzie wiodła drogami gruntowymi w okolicach wsi Wierzbna. Dystans około 12.09km, który bezpośrednio nawiązuje do pierwszej wzmianki o miejscowości – rok 1209. To wydarzenie to nie tylko wyzwanie dla biegaczy, ale również dobry spacer dla miłośników nordic walking i świetne przetarcie przed 5. edycją Żarowskich Biegów Strefowych – mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Wierzbna.DR.

Na mecie na uczestników będą czekały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii open. Po biegu wśród uczestników zaplanowano losowanie nagród. Dla spragnionych smakowych wrażeń Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej, znane z wyśmienitej kuchni, przygotuje dla biegaczy specjalny posiłek regeneracyjny. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu” w ramach operacji pod nazwą „Poznajemy i zachowujemy nasze dziedzictwo”. Udział w biegu jest bezpłatny, a sam start zaplanowano na 12.00.

/MDvR/