Strona główna 0_Slider Potwierdzony koronawirus u ucznia SP nr 4. Jedna klasa zostaje w domu

Potwierdzony koronawirus u ucznia SP nr 4. Jedna klasa zostaje w domu

1

Test potwierdził zakażenie koronawirusem u ucznia klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Jedna klasa pozostanie do końca tygodnia w domu, pozostali uczniowie mają normalne lekcje w szkole.

Informacje rodzice wszystkich uczniów otrzymali za pośrednictwem dziennika elektronicznego już wczoraj, 22 września. – Chłopiec nie ma objawów chorobowych i od 16 września pozostaje w domu – napisała w komunikacie dyrektor Beata Laskowska. Dyrektor wspólnie z sanepidem podjęła decyzje o pozostawienie uczniów z klasy, do której uczęszcza chłopiec na obserwacji, która potrwa do 26 września. Rodzice mają obserwować dzieci i w razie niepokojących objawów zgłaszać się telefonicznie do świdnickiego sanepidu. Uczniowie pozostajacy w domu korzystają ze zdalnego nauczania. – W domu pozostaje także wychowawczyni klasy. W przypadku pozostałych nauczycieli nie było bezposredniego kontaktu z uczniem – mówi Swidnica24.pl Beata Laskowska dodając, że nauczyciele pracują w maskach i przyłbicach oraz nie mają bliskiego kontaktu z uczniami.

Pozostali uczniowie maja normalne lekcje. – Nie ma powodu, aby izolować wszystkich uczniów,bo w przestrzeniach wspólnych nosimy maseczki i na bieżąco myjemy i dezynfekujemy ręce. Wszystkie klasy uczą się w swoich salach – dodała dyrektor Laskowska. Rodzice otrzymali numery telefoniczne do sanepidu oraz zapewnienie, że szkoła będzie informowała o dalszych krokach.

/asz/