Strona główna 112 Portfel wrzucony do kontenera na odzież, pies zapomniany przez właścicielkę pochłoniętą zakupami....

Portfel wrzucony do kontenera na odzież, pies zapomniany przez właścicielkę pochłoniętą zakupami. Interwencje straży miejskiej

1

Od 28 sierpnia do 3 września świdnicka Straż Miejska interweniowała 169 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali interwencje najbardziej nietypowe lub warte uwagi, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

28 sierpnia 2020 roku o godz. 12.01 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego do barierki przy jednym z marketów na ulicy Wyszyńskiego. Niestety nie udało się ustalić właściciela psa i zwierzę trafiło do schroniska. Dopiero późnym wieczorem do straży miejskiej zadzwonił mężczyzna poszukujący swego czworonoga. Wyjaśnił, że żona poszła na zakupy i zapomniała o psie. Zwierzę wróciło do domu w dniu następnym, a roztargniona kobieta została pouczona przez strażników.

28 sierpnia 2020 roku o godz. 14.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dość wyjątkowej sytuacji. Mieszkanka ulicy Jałowcowej postanowiła wyrzucić do kontenera PCK niepotrzebną jej odzież. Niestety, przez roztargnienie kobieta wrzuciła do pojemnika również swoją torebkę z telefonem i portfelem. W tym przypadku skontaktowaliśmy poszkodowana z osobą, która zajmuje się opróżnianiem pojemników ze zgromadzoną odzieżą.

1 września 2020 roku o godz. 11.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu zaparkowanego na środku ulicy Okulickiego w rejonie budynku sądu. Ustalono, że pojazd należy do osoby mieszkającej poza Świdnicą. W związku z faktem, iż samochód ten stwarzał poważne utrudnienie w ruchu i zagrażał innym kierowcom, podjęto decyzje o usunięciu samochodu. Dyżurny straży miejskiej postanowił jednak przed usunięciem pojazdu skontaktować się z wójtem wsi, gdzie zamieszkiwał jego właściciel. Tą drogą udało się ustalić telefon do kierowcy, który szybko pojawił się na miejscu zdarzenia. Właściciel pojazdu stwierdził, że zaparkował prawidłowo, jednak na skutek awarii hamulca ręcznego samochód samoistnie wytoczył się na jezdnię. Tym razem interwencja zakończyła się pouczeniem.

2 września 2020 roku godz. 21.08 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który wyprowadził swojego psa na spacer na ulicę Łukową. Właściciel czworonoga nie posprzątał odchodów, które na chodniku pozostawił jego pupil. Skierowani na miejsce strażnicy przypomnieli mężczyźnie o jego obowiązkach. Fekalia zostały natychmiast uprzątnięte. Tym razem interwencję zakończono pouczeniem.

3 września 2020 roku o godz. 8.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora PKP Świdnica Miasto, dotyczące mężczyzny leżącego przy torowisku na wysokości ulicy Żeromskiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono, że mężczyzna nie żyje. Strażnicy zabezpieczyli teren. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Policji. Przyczynę śmierci mężczyzny bada Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

Poprzedni artykułPolna Droga, Inżynierska i kolejny fragment Sikorskiego doczekają się remontu? Złożono wnioski o dotację
Następny artykułŚwidnicka giełda staroci już w ten weekend!