Strona główna 0_Slider Policjanci będą patrolować teren żarowskiego Orlika. Urzędnicy apelują do młodzieży: to nie...

Policjanci będą patrolować teren żarowskiego Orlika. Urzędnicy apelują do młodzieży: to nie miejsce, gdzie pije się alkohol, pali papierosy i rozrzuca śmieci

0

– Trybuny przy żarowskim boisku Orlik to miejsce często odwiedzane przez młodzież. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie bałagan, który po takich wieczornych spotkaniach trzeba sprzątać. Niestety po weekendowych spotkaniach w tym miejscu, porozrzucane były butelki i papiery, na ziemi leżało potłuczone szkło, których młodzież po sobie nie posprzątała – wskazują urzędnicy z Żarowa. W celu zadbania o ład i porządek na sportowym terenie, od najbliższego weekendu boisko będzie dodatkowo patrolowane przez policjantów.

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora wraz z radnymi Rady Miejskiej na Komisji ds. Bezpieczeństwa, Zdrowia i Porządku Publicznego podjęli decyzję, aby już od najbliższego weekendu teren przy żarowskim Orliku patrolowali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie. Służba pełniona będzie przez piesze patrole policyjne na terenie miasta Żarów ze szczególnym uwzględnieniem ładu i porządku na terenie Osiedla Piastów, terenów sportu i rekreacji, centrum przesiadkowego oraz restauracji Nefryt. Działania te zostaną sfinansowane ze środków budżetu gminy Żarów – poinformowano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Apelujemy do młodzieży i osób gromadzących się, zwłaszcza w godzinach nocnych na trybunach przy żarowskim Orliku, aby przestrzegać zasad, które zapisane są w regulaminie korzystania z obiektów sportowych, nie zakłócać ciszy nocnej, nie zostawiać śmieci, a przede wszystkim nie spożywać alkoholu i nie palić papierosów. Apelujemy również do rodziców, aby rozmawiać ze swoimi dziećmi i przestrzegać ich przed takim zachowaniem. Drodzy rodzice, uświadamiajcie swoje dzieci, że za takie zachowania, będzie odpowiednia kara. Bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na łamanie prawa – dodano w komunikacie.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułOd środy autobusy zamiast pociągów na trasie Świdnica-Dzierżoniów
Następny artykułW Żórawinie nie było na nich mocnych