Strona główna Wydarzenia Podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe

Podłoga drewniana na ogrzewanie podłogowe

0

Decydując się na ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniu można zastanawiać się nad tym, jaki rodzaj i typ podłogi wybrać, aby dobrze współpracowało ono z ogrzewaniem podłogowym. Podłogi wykonane z drewna mają szereg zalet- są klasyczne, stylowe i naturalnie piękne. Doskonale także ocieplają wnętrza i dodają im stylu. Jednakże, jakie drewno wybrać, aby mogło dobrze funkcjonować z podgrzewaną podłogą? Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej klasy deski podłogowe?

Czym powinny się charakteryzować deski podłogowe idealne do podgrzewanych podłóg? 

Wybierając deski podłogowe z przeznaczeniem do ich instalacji przy ogrzewanej podłodze, trzeba zwrócić zarówno na gatunek drewna, z którego zostaną wykonane, jak i na pewne parametry techniczne takich desek, a w szczególności na:

  • Niski opór cieplny- chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wybrane deski umożliwiały w jak największym stopniu oddawanie ciepła z ogrzewania podłogowego do wnętrza pomieszczenia. Jeśli deski będą posiadały wysoki opór cieplny- ogrzane powietrze się na nich zatrzyma, a ogrzewanie nie będzie efektywnie funkcjonować. Warto zwrócić na tę kwestię uwagę przeglądając deski podłogowe.
  • Deski powinny charakteryzować się ograniczoną zdolnością do kurczenia się- im bardziej będzie kurczliwe tym gorzej będzie współpracowało ze zmienną temperaturą, jaka może się pojawić w konsekwencji korzystania z ogrzewania podłogowego.
  • Warto też zwrócić uwagę na sposób montażu takich desek, aby dawały one na przykład możliwość ich klejenia.

Podłoga w jodełkę

Podłoga, z której naprawdę można być zadowolonym 

Podłoga drewniana jest uważana za produkt bardzo wysokiej jakości, który może towarzyszyć mieszkańcom domu przez wiele długich lat. Oczywiście- o taką podłogę trzeba się odpowiednio troszczyć, aby zachowała swój piękny wygląd. Tylko jaki typ podłogi wybrać pod kątem jej kolorystyki czy projektu? Wiele interesujących projektów można znaleźć na stronie Świat Podłóg, wystarczy przenieść się na stronę https://www.swiatpodlog.com.pl/. Wśród najbardziej uniwersalnych rozwiązań, które cieszą się największą popularnością należy chociażby jodełka francuska. Jest to deska podłogowa wykonana z drewna dębowego, która może zostać zabezpieczona olejem lub lakierem bezbarwnym i która po ułożeniu prezentuje się wyjątkowo i okazale. Alternatywę stanowi jodełka klasyczna dąb. Są to deski podłogowe, które posiadają wzór jodły, które wyróżnia stonowana, jednolita kolorystyka będąca kwintesencją dobrego gustu i stylu. Obie propozycje to przykłady desek podłogowych, które idealnie nadają się do tego, aby łączyć je we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym. Klasyczne wzory desek podłogowych mogą być z powodzeniem stosowane także w nowoczesnych stylizacjach wnętrz, a nawet być niesamowitą ozdobą wnętrza skandynawskiego czy też industrialnego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZginął na torach
Następny artykułZmiana szkoły a uzupełnienie różnic programowych