Strona główna 0_Slider Pijany kierowca chciał przekupić policjantów… samochodem

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów… samochodem

2

Był gotów oddać wszystko, byleby tylko policjanci odstąpili od kontroli. Kierowca z dwoma promilami alkoholu w organizmie oferował patrolowi 3 tysiące złotych i własny samochód. Stwierdził, że do domu ma niedaleko i wróci na piechotę.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w nocy 15 września zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Golf. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, szybko okazało się, co było przyczyną takiego zachowania. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że kieruje on w stanie nietrzeźwości mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ale to niejedyne co 35-latek miał na sumieniu. W trakcie dalszych czynności  mundurowi potwierdzili w policyjnych systemach informacyjnych, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do września 2021 roku – wylicza Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

35-latek obawiał się konsekwencji jazdy na podwójnym gazie i pomimo sądowego zakazu, dlatego chciał się dogadać i swoją wolność wycenił na 3 tysięcy złotych oraz samochód wartości ok. 4 tysięcy złotych, którym podróżował.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty m.in. jazdy w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, ale również  próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej.

O jego dalszym losie teraz zdecyduje sąd, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułSejm przyjął „piątkę dla zwierząt”. Spór w rządzącej koalicji. Jak głosowali posłowie z regionu?
Następny artykułBerkanan. Folk, elektronika i taniec już w sobotę