Strona główna 0_Slider Od 14.00 moc atrakcji na pikniku charytatywnym w Szczepanowie. Cel: życie Justyny...

Od 14.00 moc atrakcji na pikniku charytatywnym w Szczepanowie. Cel: życie Justyny Ciok

0

Ogromna mobilizacja mieszkańców Marcinowic i sąsiednich gmin zapowiada wspaniałą zabawę. Szczepanów w gminie Marcinowice szykuje się na wielu gości, którzy zechcą swoją obecnością i datkami wesprzeć leczenie 21-letniej Justyny Ciok. Bez pomocy finansowej  dziewczyna nie ma szans na przeżycie.

Od kilku dni trwa wielkie pieczenie ciast, gotowanie i zbiórka fantów na licytację. Charytatywny piknik rozpocznie się o godz. 14.00 na boisku sportowym w Szczepanowie. Wśród atrakcji m.in. licytacje ponad 200 fantów (loty samolotem, helikopterem lub balonem, zaproszenia do restauracji i wiele innych), bieg, stoiska gastronomiczne, turniej koszykarzy na wózkach z kadrowiczami Polski, turniej piłki nożnej, samochody rajdowe i terenowe, pokaz zabytkowych traktorów. Na zakończenie sobotniego pikniku odbędzie się pokaz ognia w wykonaniu braci Michała i Adama Hercuń. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Justyna Ciok – mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie. Sytuacja znów stała się dramatyczna, bowiem pomóc może jedynie terapia genetyczna, której koszt może sięgnąć nawet miliona euro.

W celu zebrania środków na dalsze leczenie 21-latki ogłoszona została kolejna zbiórka, w ramach której udało się dotychczas zebrać około 335 tys. złotych. Wielkie zaangażowanie wykazały także lokalne społeczności, organizując kolejne charytatywne akcje. Podczas ostatniego festynu zorganizowanego w Bystrzycy Górnej udało się zebrać w sumie 32 900 złotych.

/red./
Zdjęcia organizatora festynu

Poprzedni artykułLibacja pod pomnikiem Świętej Trójcy, zbyt głośne malowanie pasów. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułŚwidnickie Mistrzostwa w biegu na orientację rozstrzygnięte! [FOTO]