Strona główna Sport Narodowy Dzień Sportu w Świdnicy

Narodowy Dzień Sportu w Świdnicy

0

Już 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. W tym roku uczestnicy i uczestniczki wydarzenia będą mieli okazję poćwiczyć również w domu, bo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych kampanii znalazły się treningi online. Świdnica jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.

Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Świdnica została partnerem wydarzenia i zaprasza na otwarte treningi sportowe oraz imprezy rekreacyjne:

Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację

Chcesz sprawdzić swoją kondycję? Potrafisz szybko podejmować decyzje i wiesz jak korzystać z mapy? W takim razie zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Świdnicy w biegu na orientacje. Tym razem zawody zorganizowane zostaną na terenie Parku Centralnego. Start w sobotę, 19 września.

Bieg na orientację to doskonała forma aktywności sportowej, która łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Uczy koncentracji, trafnego podejmowania decyzji i planowania. Jest sportem dla całych rodzin, który daje możliwość obcowania z naturą i aktywności na świeżym powietrzu. Osoby zainteresowane udziałem w mistrzostwach muszą wypełnić specjalny formularz dostępny na fanpage „Sport Świdnica” na Facebooku. Start dla mieszkańców Świdnicy jest darmowy. Pozostali chętni są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 20 zł.

Organizatorem mistrzostw jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Hufiec ZHP Świdnica. Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach. Uczestnicy będą mogli wystartować indywidualnie na trasie krótkiej (1,8 km, 14 punktów kontrolnych) i długiej (3,0 km, 16 punktów kontrolnych) lub w kategorii rodzinnej (2,3 km, 14 punktów kontrolnych). Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Trening Akrobatyki

Najmłodsi mieszkańcy będą mogli wziąć udział otwartym treningu akrobatyki dla dzieci organizowanym przez UKS Acro Club Świdnica (start: sobota, godz. 13:00).  Zapisy: UKS Acro Club Świdnica, Justyna Kozieł, [email protected]. Link do strony organizatora gdzie można kierować pytania: https://www.facebook.com/AcroClubSwidnica/

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy zaplanowano na niedzielę, 20 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 15 września.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/hGhGQF2AwEBSbbLP6.

Podczas pikniku sportowego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 13.00) zaplanowano ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica”. Rajd rowerowy wystartuje 20 września o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa wynosi ok. 9 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Ilość miejsc jest ograniczona – 3 grupy do 250 osób, wyruszą na trasę w odstępach czasowych. Każdy uczestnik przed startem otrzyma maseczkę, którą jest zobowiązany nosić, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie imprezy. Maski będą wydawane w oparciu o weryfikację osób na listach zgłoszeniowych.

Trening fitness dla kobiet

W niedzielę, 20 września o godz. 10:00 w Parku Centralnym odbędzie się otwarty trening fitness dla kobiet, podczas którego w miłym towarzystwie razem ze swoimi dziećmi będzie można aktywnie spędzić poranek. Zajęcia są odpowiednie dla każdego wieku, a ich organizatorem jest studio fitness/szkoła tańca LaBonitafit. https://www.facebook.com/labonitafit. Zapisy: Paulina Walczewska LaBonitafit, [email protected].

Trening biegowy

Na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji również 20 września o godz. 9:00 zapraszamy miłośników biegania, dla których przygotowano wycieczkę biegową po mieście i okolicach.

Zapisy: Świdnicka Grupa Biegowa – Jacek Gołębiewski, [email protected]. Szczegółowe informacje dotyczące m.in. trasy będzie można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/swidnickagrupabiegowa.

Wielka rozgrzewka dla wszystkich

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także uczestnictwo w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: https://www.endomondo.com/challenges/44465022. Kryterium wyboru najlepszych będzie liczba aktywnych minut, które spędzamy trenując dowolną aktywność sportową – jazdę na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze czy też biegając.

Wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Wszelkie informacje o zapisach i organizacji wydarzeń znajdą Państwo na stronie www.sport.swidnica.pl.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Narodowy Dzień Sportu

19 września

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

/Urząd Miejski w Świdnicy/

Poprzedni artykułBiskup świdnicki apeluje do rodziców: zapiszcie swoje dzieci na religię
Następny artykułW Świebodzicach powstanie psi plac zabaw? Mieszkańcy zagłosowali