Strona główna 0_Slider Narodowy Dzień Sportu już w ten weekend

Narodowy Dzień Sportu już w ten weekend

0

W ten weekend w kalendarzu świąt nietypowych odnotowany został Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się darmowe treningi i imprezy rekreacyjne. Z uwagi na panującą pandemię chętni do rozpoczęcia aktywnego trybu życia będą mogli poćwiczyć również w domu za pośrednictwem specjalnie przygotowanej na tą okazję platformy. Sprawdzamy jak do tego sportowego święta przygotowuje się powiat świdnicki. 

Celem kampanii jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Świdnica została partnerem wydarzenia i zaprasza na otwarte treningi sportowe oraz imprezy rekreacyjne:

Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację

Bieg na orientację to doskonała forma aktywności sportowej, która łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Uczy koncentracji, trafnego podejmowania decyzji i planowania. Jest sportem dla całych rodzin, który daje możliwość obcowania z naturą i aktywności na świeżym powietrzu. W tym roku zawody zorganizowane zostaną na terenie Parku Centralnego. Organizatorem mistrzostw jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Hufiec ZHP Świdnica. Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach. Uczestnicy będą mogli wystartować indywidualnie na trasie krótkiej (1,8 km, 14 punktów kontrolnych) i długiej (3,0 km, 16 punktów kontrolnych) lub w kategorii rodzinnej (2,3 km, 14 punktów kontrolnych). Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Start w sobotę, 19 września, o godzinie 9:30. Zapraszamy do kibicowania! 

Trening Akrobatyki

Najmłodsi mieszkańcy będą mogli wziąć udział otwartym treningu akrobatyki dla dzieci organizowanym przez UKS Acro Club Świdnica (start: sobota, godz. 13:00. Zbiórka przy fontannie w Parku Centralnym.

Zapisy: UKS Acro Club Świdnica, Justyna Kozieł, [email protected]. Link do strony organizatora gdzie można kierować pytania: https://www.facebook.com/AcroClubSwidnica/

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy zaplanowano na niedzielę, 20 września. Odbędzie się on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Po przejechaniu zaplanowanego dystansu na uczestników i wszystkim chętnych będzie czekał piknik sportowy na terenie świdnickiego OSIR-u. Zabawa potrwa od 11:30 do 13:00.

Trening fitness dla kobiet

W niedzielę, 20 września o godz. 10:00 w Parku Centralnym odbędzie się otwarty trening fitness dla kobiet, podczas którego w miłym towarzystwie razem ze swoimi dziećmi będzie można aktywnie spędzić poranek. Zajęcia są odpowiednie dla każdego wieku, a ich organizatorem jest studio fitness/szkoła tańca LaBonitafit. https://www.facebook.com/labonitafit. Zapisy: Paulina Walczewska LaBonitafit, [email protected].

Trening biegowy

Na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji również 20 września o godz. 9:00 mile widziani są miłośnicy biegania, dla których przygotowano wycieczkę biegową po mieście i okolicach. Zapisy: Świdnicka Grupa Biegowa – Jacek Gołębiewski, [email protected]. Zbiórka na parkingu naprzeciwko OSIR-u. Szczegółowe informacje dotyczące można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/swidnickagrupabiegowa.

ŚWIEBODZICE

W Świebodzicach dzień sportu połączony jest z akcją charytatywną dla małej Hani Waligórskiej. Pod nazwą „Świebodzice miastem serc” kryją się aktywne zajęcia streetworkout-u, w których udział wezmą również gwiazdy: Michał Kita – zawodnikiem KSW, Filip Kopij – mistrzem Europy w jiu-jitsu oraz Ada Kurdzielewicz – piłkarką ręczną Ekstraligi. Każde powtórzenie pompki na poręczy czy przysiadu ze sztangą równa się złotówce na konto chorej Hani. Całe wydarzenie startuje o godzinie 16:00.

Wielka rozgrzewka dla wszystkich

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także uczestnictwo w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: https://www.endomondo.com/challenges/44465022. Kryterium wyboru najlepszych będzie liczba aktywnych minut, które spędzamy trenując dowolną aktywność sportową – jazdę na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze czy też biegając.

Wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00. Wszelkie informacje o zapisach i organizacji wydarzeń znajdą Państwo na stronie www.sport.swidnica.pl. Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Narodowy Dzień Sportu

19 września

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

/Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułBerkanan. Folk, elektronika i taniec już w sobotę
Następny artykuł757 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Sześć przypadków w powiecie świdnickim