Strona główna 0_Slider Mieszkańcy regionu ponownie mobilizują się dla Justyny Ciok. Charytatywny piknik za tydzień!

Mieszkańcy regionu ponownie mobilizują się dla Justyny Ciok. Charytatywny piknik za tydzień!

0

Dramatyczna historia 21-latki z Marcinowic poruszyła serca tysięcy ludzi. Ratunkiem dla walczącej z nowotworem Justyny Ciok jest kosztowna terapia genowa. Liczy się każda złotówka, stąd do zbiórki w szczytnym celu dołączają kolejne lokalne społeczności, które organizują charytatywne wydarzenia. Kolejną okazją do wsparcia młodej mieszkanki powiatu będzie piknik charytatywny, który odbędzie się 3 października w Mokrzeszowie.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie.

Lekarze z Universitäts Klinikum Heidelberg wypracowali plan leczenia dla niej na najbliższy czas. Niestety – nierefundowana terapia wiąże się z ogromnymi kosztami, które miesięcznie wynoszą 45 tys. złotych. Na razie Justyna ma otrzymywać lek powstrzymujący rozwój nowotworu, ale nie jest to leczenie docelowe. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie przeprowadzona terapia genetyczna ani jaki będzie jej ostateczny koszt. Niewykluczone, że będzie sięgał 1 mln euro.

W celu zebrania środków na dalsze leczenie 21-latki ogłoszona została zbiórka, w ramach której udało się dotychczas zebrać ponad 385 tys. złotych. Wielkim zaangażowaniem wykazały także lokalne społeczności, organizując kolejne charytatywne akcje. Podczas festynu zorganizowanego w Bystrzycy Górnej udało się zebrać blisko 33 tys. złotych, natomiast podczas pikniku w Szczepanowie uzbierano ponad 141 tys. złotych. Obecnie trwają przygotowania do kolejnej imprezy w szczytnym celu, która odbędzie się 3 października w Mokrzeszowie.

Charytatywny piknik rozpocznie się o godz. 13.00 na miejscowym boisku. Na uczestników wydarzenia czekać będą licytacje fantów (m.in. lot balonem dla 2 osób, 2 karnety umożliwiające wstęp na wszystkie mecze Górnika Trans EU Wałbrzych rozgrywane w Wałbrzychu w sezonie 2020/2021), występy artystyczne i taneczne, samochody terenowe i motocykle, stoiska gastronomiczne, a także atrakcje dla najmłodszych. W dalszym ciągu trwa zbiórka fantów na licytacje – osoby chcące przekazać rzeczy na ten cel proszone są o kontakt z organizatorami.

3 października odbędą się również piłkarskiej turnieje charytatywne dla Justyny Ciok, które zostaną rozegrane na boisku w Mokrzeszowie. Sołectwo Mokrzeszów oraz Zieloni Mokrzeszów zapraszają do udziału zespoły z roczników 2008 oraz 2013. Ilość drużyn: 6-8 (rocznik 2008 i młodsi) i 4-6 (rocznik 2013 i młodsi). Wpisowe: 200 zł. Szczegółowe informacje pod nr telefonu 663769974.

Aktualne informacje o pikniku udostępniane są na stronie społecznościowej sołectwa Mokrzeszów.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 1300 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?
Następny artykułNietrzeźwy kierowca doprowadził do stłuczki i próbował odjechać