Strona główna Sport Inne Mali Wspaniali już po raz czwarty

Mali Wspaniali już po raz czwarty

0

Od września w przedszkolach ponownie realizowane będą bezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe pn. „Mali Wspaniali”, w ramach programu „Sporty the World Games 2017”. W programie uczestniczyć będzie siedem świdnickich przedszkoli miejskich oraz dwa oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Projekt „Mali Wspaniali” w Świdnicy jest realizowany od kwietnia 2016 roku. Skorzystało z niego już blisko 2000 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jego celem jest edukacja i wychowanie przez sport w formie gier i zabaw ruchowych. W każdej edycji były przeprowadzane testy sprawnościowe, które wykazały poprawę siły, koordynacji, zwinności i szybkości wśród dzieci. – Dzięki regularnym zajęciom udało się wzbudzić w dzieciach nie tylko potrzebę podejmowania częstej aktywności fizycznej, ale również współpracy w grupie, wzajemnego szacunku i uczciwej rywalizacji – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Każdego roku oprócz zajęć sportowych projektowi towarzyszą imprezy dla przedszkolaków mające na celu ich integrację i zapoznanie z różnymi dyscyplinami sportu. Organizatorem programu jest wrocławska Fundacja Mali Wspaniali, a świdnickim realizatorem – Tomasz Bohuszewicz, trener Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”.

/UM Świdnica/

Poprzedni artykuł„Niecne zamiary” mężczyzny w krzakach, pieluchy wyrzucane przez balkon i nieuchwytny kot. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułKolejne kamienice odzyskują dawny blask [FOTO]