Strona główna 0_Slider Ksiądz z Żarowa z koronawirusem, kolejne osoby trafiają na kwarantannę

Ksiądz z Żarowa z koronawirusem, kolejne osoby trafiają na kwarantannę

5

Jak już informowaliśmy 24 września, w Żarowie u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2. Dzisiaj sanepid potwierdza, że zakażony jest księdzem z miejscowej parafii. – Prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne, które jest zakrojone na ogromną skalę – informuje Halina Ulanowska, kierownik działu epidemiologii PSSE w Świdnicy. Decyzji może być nawet 300.

Decyzją sanepidu – 128 uczniów z sześciu klas wraz z osobami zamieszkałymi wspólnie, a także 9 nauczycieli zostanie skierowanych na kwarantannę najpóźniej do dnia 4 października br., w zależności od dnia kontaktu z osobą zakażoną – informowała Magdalena Pawlik z żarowskiego magistratu. Jak dzisiaj poinformowała Halina Ulanowska, trwa ustalanie, z kim bezpośredni kontakt mógł mieć ksiądz z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. – Na kwarantannę kierowani są księża, ministranci, uczniowie – mówi kierowniczka epidemiologii.

– Ksiądz, u którego wynik testu był pozytywny, został odizolowany, dwaj pozostali księża pozostają na kwarantannie. Zostały wyznaczone zastępstwa, msze św. będą odprawiane według ustalonego porządku, bez zmian funkcjonuje również kancelaria – mówi ks. daniel Marcinkiewicz, rzecznik świdnickiej kurii.

/red./