Strona główna 0_Slider Jazzowa uczta z New Bone. Wygraj wejściówki!

Jazzowa uczta z New Bone. Wygraj wejściówki!

0

Za niespełna dwa tygodnie świdniczanie w ramach projektu Polska Pianistyka Jazzowa & Chopin będą mogli obejrzeć i wysłuchać koncert zespołu New Bone. Na artystyczne wydarzenie zaprasza agencja Arte Jazz i Świdnicki Ośrodek Kultury.

Fot. organizatora

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.
Do tej pory formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015 r.

W lutym 2014 r. zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoją muzykę w Czelabińsku i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 r. New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018 r. na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, zespół wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii”, gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjską publiczność. W grudniu 2019 r. po raz kolejny odwiedził Białoruś, gdzie wystąpił w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu.

Zespół występuje w składzie:

Tomasz Kudyk – trabka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Dominik Wania – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Zespół wystąpi w świdnickim teatrze, Rynek 43, we wtorek, 6 października o godzinie 18.30. Bilety do nabycia za pośrednictwem Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19  oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA , które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Wygraj wejściówki!

Na czytelników Swidnica24.pl czekają 4 pojedyncze wejściówki na koncert New Bone w dniu 6 października w Świdnicy. Otrzymają je cztery pierwsze osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: W jakim klubie w Jekaterynburgu wystąpił zespół New Bone?

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu (do wiadomości redakcji) należy przesyłać na adres [email protected]

Zwycięzcy zostaną o wygranej poinformowani telefonicznie do 30 września 2020.

/red./