Strona główna Wydarzenia Świdnica Filmowcy stanęli na drodze śmieciarce

Filmowcy stanęli na drodze śmieciarce

10

Zapełniony po brzegi pojemnik i zastawiona znaczna część boksu. Tak wygląda śmietnik przy ul. Henryka Brodatego w Świdnicy. Firma odpowiedzialna za wywóz tłumaczy się planem zdjęciowym.

Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia na stan boksu. – Taka sytuacja jest zwyczajnie niebezpieczna, zwłaszcza dla osób starszych – wskazuje jeden z nich. Na posadzce śmietniska stoi kilkadziesiąt butelek.

-We wtorek i środę (8-9 września) na osiedlu Zawiszów kręcony był film i ekipa filmowa nie chciała wpuścić naszych pracowników, którzy na dzień 8 września mieli wyznaczony odbiór szkła. Następny odbiór jest 22 września. Jako że zależy nam na czystości miasta, ENERIS zdecydował się na dodatkowy kurs śmieciarki w celu opróżnienia odpadów z altan na tym osiedlu, do których nie było możliwości dojazdu. Odbiór odbędzie się w dniu 15 września – zapewnia  Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS.

W ubiegłym tygodniu na osiedlu Zawiszów i na ul. Okrężnej kręcone były zdjęcia do serialu o roboczym tytule „Elza”. W obu miejscach scenografia odtwarzała widok po powodzi z 1997 roku.

Poprzedni artykułPojechał w poszukiwaniu pracy. Stracił zdrowie, potrzebuje pomocy
Następny artykułKolejne wideo z interwencji w Pastuchowie. – Analizujemy całe zdarzenie, a nie fragmenty – odpowiada prokurator