Strona główna Sport Piłka nożna Działo się na piłkarskich boiskach z udziałem biało-zielonych

Działo się na piłkarskich boiskach z udziałem biało-zielonych

0

To był kolejny bardzo udany weekend dla młodzieżowych drużyn Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Młodzicy i trampkarze są liderami w rozgrywkach dolnośląskich, a kolejną wygraną dopisali do swojego dorobku juniorzy, którzy grając w dziewiątkę, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. 

Kolejny bardzo dobry weekend zanotowali piłkarze Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej młodzików. Podopieczni Mariusza Krupczaka pokonali na wyjeździe ekipę Śląska Wrocław 2:1 i wciąż prowadzą w tabeli z kompletem punktów. Wynik w tym spotkaniu otworzył już w 7. minucie Wiktor Duda, ale gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli po trafieniu Bartosza Wlazło. W 31. minucie nastąpiła decydująca akcja w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Igor Pierzchała, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 2:1, a komplet punktów pojechał do Świdnicy. Biało-zieloni po czterech kolejkach mają w swoim dorobku 12 punktów i legitymują się bilansem goli 11:1! Oby tak dalej, wracamy do ciężkiej pracy i oczekujemy na kolejne mecze ligowe.

Śląsk Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 1:2

Skład: Sikora, Dudek, Kołodziejczyk, Kaźmierczak, Marczak, Pierzchała, Redlica, Szeremeta, Urbańczyk, Migas, Politański, Waśniowski, Duda, Hajduga, Kiliszewski, Łabędź, Monica, Wacht.

Gorzej poszło niestety naszej drugiej drużynie młodzików z ligi okręgowej. Biało-zieloni dowodzeni przez trenera Jakuba Rosiaka ulegli w dość dziwnych okolicznościach Lechii Dzierżoniów 4:7. Występujący w roli gospodarzy świdniczanie prowadzili już 4:1 po golach Pawła Łabędzia (2) i Szymona Mrzygłoda (2), ale od 37. minuty trafiali już tylko goście. Przeciwnicy zdołali odwrócić losy rywalizacji, wygrywając 7:4. Nasi piłkarze po czterech kolejkach znajdują się na trzeciej lokacie w tabeli.

Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów 4:7

Skład: Oleś, Jeziorny, Kondracki, Monica, Mrzygłód, Podolski, Szukalski, Ślipek, Zienkiewicz, Hajduga, Łabędź, Sikora, Wacht.

Swoje spotkania rozegrały również nasze dwie młodziutkie drużyny z ligi okręgowej młodzików młodszych. Nasza “jedynka” prowadzona przez trenera Mariusza Krupczaka pokonała 3:1 Bielawiankę Bielawa (Daniel Cisek, Fabian Chmielewski i Konrad Jaumien), a “dwójka” uległa 0:13 ekipie Venus Nowice.

Trzecie z rzędu zwycięstwo do swojego dorobku dopisali trampkarze Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Drużyna trenera Piotra Krygiera pokonała na wyjeździe zespół Forzy Wrocław 5:0 i objęła przewodnictwo w tabeli. Spotkanie rozgrywane na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony gości. Już w 5. minucie naszą drużynę na prowadzenie wyprowadził Jakub Król, a chwilę później prowadzenie podwyższył Bartosz Dudzic. Jeszcze przed przerwą receptę na bramkarza gości znalazł Hubert Lipiński, a po zmianie stron gole dołożyli jeszcze Patryk Taratuta i Jakub Safian. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 5:0. Biało-zieloni z 10 punktami wywalczonymi w 4 spotkaniach znajdują się na pozycji lidera tabeli.

Forza Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 0:5

Skład: Wiecheć, Dudzic, Holband, Kindel, Korab, Król, Lipiński, Paliński, Pawlik, Taratuta, Zawiła, Janas, Cybruch, Malinowski, Safian, Stańczak, Sztabiński, Zaczyński.

Przedziwny przebieg miał mecz 6. kolejki ligi dolnośląskiej juniorów pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Piastem Nowa Ruda. Koniec końców faworyt zwyciężył i trzy punkty pozostały w Świdnicy! Przed rozpoczęciem spotkania zdecydowanym faworytem pojedynku byli biało-zielono prowadzeni przez trenera Sebastiana Błaszczyka. Legitymujący się dorobkiem trzech zwycięstw i dwóch porażek gospodarze podejmowali Piasta Nowa Ruda, który w tym sezonie zgromadził w swoim dorobku zaledwie punkt. Tak zresztą na szczęście pozostało nadal, choć wygrana nie przyszła łatwo. Od samego początku kartki sypały się niczym z rogu obfitości. Już w pierwszej części meczu dwa żółtka powędrowały na konto Ksawerego Istelskiego, a w drugiej połowie dołączył do niego Łukasz Jajko i przyszło nam walczyć w dziewięciu. Na szczęście świdniczanie pokazali charakter. Po stałym fragmencie gry najwięcej zimnej krwi zachował w 90. minucie Michała Madziała, pakując futbolówkę do sieci i zapewniając triumf naszej ekipie!

Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda 1:0

Skład: Doliński, Zalewski, Hruszowiec, Stachurski, Lepak-Przybyłowicz (46′ Reczyński), Sieradzki, Klechowicz, Istelski, Rząsa, Madziała, Jajko.

Po remis w swoich ostatnim pojedynku sięgnęli juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego znakomicie weszli w mecz wyjazdowy przeciwko Górnikowi Wałbrzych i prowadzili 2:0 po trafieniach Michała Staronia i Mateusza Solarza. Niestety miejscowi zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami (Oskar Czyż i Oskar Nowak), a starcie zakończyło się ostatecznie podziałem punktów.

Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica 2:2

Skład: Przyborowski, Norkiewicz, M. Solarz, Ratajczak, Gliwa, Czochara, Bujak (74′ Jesionka), J. Solarz, Migas, Michta (66′ Kałwak), Staroń.

/MDvR/