Strona główna Bez kategorii Czy warto mieć “własnego” prawnika?

Czy warto mieć “własnego” prawnika?

0

Wiesz, że życie lubi zaskakiwać (zwłaszcza ostatnio). Oprócz obowiązkowego OC masz ubezpieczenie na mieszkanie, polisę na życie i dodatkowy pakiet zdrowotny dla wszystkich członków rodziny. A czy jesteś przygotowany na rozwiązanie problemów z podziałem majątku, darowizną, zakupem nieruchomości czy przyznaniem prawa do opieki nad dzieckiem? Zobacz, jak zapewnić sobie i najbliższym bezpieczeństwo prawne.

Prawnik dla rodziny – czym się zajmuje?

Co zrobić, gdy starsza osoba w rodzinie podpisała niekorzystną umowę z operatorem komórkowym lub dała się naciągnąć na kosztowny zakup? Jak rozliczyć darowiznę, żeby nie płacić podatku? Jak uzyskać prawo do alimentów? Czy należy mi się odprawa w związku ze zwolnieniami spowodowanymi pandemią koronawirusa? To tylko niektóre pytania, z którymi na co dzień muszą się mierzyć polskie rodziny. Niestety rozwiązania znalezione w sieci mogą zawierać nieprawdziwe lub nieaktualne informacje, lub być zupełnie nieadekwatne do sytuacji. Szukanie pomocy prawnej w stresie, gdy liczy się każda godzina, zazwyczaj nie przynosi dobrych rezultatów. Dlatego warto wybrać prawnika dla rodziny, zanim pojawi się problem.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

Odpowiednie wykształcenie  pozwala prawnikom swobodnie poruszać się w języku, który dla osób niezwiązanych z branżą, jest wyjątkowo trudny do zrozumienia. Z kolei doświadczenie pozwala im odpowiednio zinterpretować przepisy i wyciągnąć właściwe wnioski. Prawnik jest w stanie spojrzeć na Twój problem z innej perspektywy  i „na chłodno” ocenić sytuację poprzez pryzmat swojej wiedzy i doświadczenia. Działanie na własną rękę może kosztować Cię sporo nerwów i narazić na utratę pieniędzy.

Kontakt do zaufanego specjalisty pozwala ze spokojem podejmować ważne życiowe decyzje, takie jak zakup mieszkania na kredyt czy budowa domu (prawnik doradzi np. jak stworzyć umowę z podwykonawcami lub oceni, czy umowa o kredyt hipoteczny została prawidłowo skonstruowana). Pomoc specjalisty przyda się także w przypadku trudnej sytuacji rodzinnej (np. gdy wiesz, że podział majątku po rozwodzie będzie bardzo trudny, a walka o spadek po zmarłym członku rodziny wyjątkowo zażarta).

Ile kosztuje „własny” prawnik? Mniej, niż myślisz!

Być może wydaje Ci się, że możliwość nieograniczonego kontaktu z prawnikiem przerasta możliwości finansowe Twojej rodziny. Niekoniecznie! Profesjonalna opieka prawna z dostępem do infolinii 24 godziny na dobę to wydatek, który zaczyna się od około 30 złotych miesięcznie. To nieco mniej niż dostęp do popularnej platformy streamingowej z serialami, jedna książka lub trzy kawy na mieście miesięcznie. Porady prawne online pozwalają na szybkie rozwiązanie problemu, który na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowany. Masz pewność, że po drugiej stronie słuchawki przez całą dobę czuwa zespół specjalistów, który zaoferuje Ci najlepsze rozwiązanie.

/Artykuł sponsorowany/