Strona główna 0_Slider „Cudowna terapia” na deskach świdnickiego teatru

„Cudowna terapia” na deskach świdnickiego teatru [Rozstrzygnięcie konkursu]

0

10 września w świdnickim teatrze będzie można obejrzeć inscenizację komedii współczesnego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia”.  Na publiczność czekają błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i wspaniałe kreacje aktorskie. Dwaj czytelnicy Swidnica24.pl otrzymają zaproszenia. Na pozostałych widzów czeka jeszcze kilka wolnych miejsc.

 – Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację – zapraszają na spektakl organizatorzy.

Państwo Dorek są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi. Doszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty, by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło? Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy? Odpowiedzi znajdą Państwo w najnowszej inscenizacji komedii austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera „Cudowna terapia” – zapowiadają przedstawienie.

Obsada (wymiennie *):
W roli Joanny Dorek: Dominika Ostałowska/ Edyta Jungowska*/ Olga Bończyk *
W roli Walentego Dorka : Dariusz Kordek/ Marcin Kwaśny*
W roli Terapeuty: Andrzej Młynarczyk/ Artur Pontek*/ Dariusz Taraszkiewicz*

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz
Choreografia: Krzysztof Hulboj i Janja Leser
Muzyka: Krzysztof Matysiak

Spektakl „Cudowna terapia” zaplanowano w Świdnicy – 10 września. Na scenie świdnickiego teatru będzie grany dwukrotnie – o godz. 17.00 i 19.30. Bilety są dostępne na późniejszą porę przedstawienia. Można je nabyć na stronie: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/46546/%C5%9Awidnica/Cudowna+Terapia/

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Należy zapoznać się i przestrzegać obowiązujących zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW IMPREZ W ŚWIDNICKIM OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19  oraz wydrukowanie i wypełnienie OŚWIADCZENIA, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Rozstrzygnięcie konkursu
Na naszych czytelników czekały dwa pojedyncze zaproszenia na sztukę „Cudowna terapia” w Świdnicy. Aby je zdobyć, należało wysłać e-mail z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Z jakiej miejscowości pochodzi i gdzie też mieszka obecnie autor sztuki „Cudowna terapia”? Jako pierwsi prawidłowo odpowiedzieli Marek Wąsowski i Jacek Miłek i do nich trafiają zaproszenia na spektakl.

/opr. red./
/materiały organizatora/

Poprzedni artykułPierwszy Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny po wakacyjnej przerwie za nami! [FOTO]
Następny artykuł691 nowych zakażeń w Polsce. Kolejne dwa przypadki w powiecie świdnickim