Strona główna 0_Slider Charytatywny piknik dla Justyny Ciok już w sobotę!

Charytatywny piknik dla Justyny Ciok już w sobotę!

0

W najbliższą sobotę, 19 września w Szczepanowie odbędzie się charytatywny piknik dla mieszkanki gminy Marcinowice Justyny Ciok, która jest już po dwóch operacjach usunięcia guzów mózgu w klinice w Hannoverze. Były one możliwe dzięki niezwykłemu wsparciu tysięcy ludzi z całej Polski. Niestety okazało się, że podczas operacji wykryto kolejne ognisko choroby, tym razem w rdzeniu kręgowym. Konieczne jest dalsze leczenie bardzo kosztowną, nowatorską metodą.

Młoda mieszkanka Marcinowic, absolwentka II LO w Świdnicy, od 2016 roku zmaga się z nowotworem mózgu. W Polsce lekarze nie widzieli już szansy na leczenie. Dzięki lipcowej, błyskawicznej akcji udało się zebrać ponad pół miliona złotych na leczenie w klinice w Hannoverze. Operacje się powiodły, guzy zostały usunięte, jednak podczas ogólnych badań lekarze wykryli zmiany nowotworowe w kręgosłupie. Sytuacja znów stała się dramatyczna, bowiem pomóc może jedynie terapia genetyczna, której koszt może sięgnąć nawet miliona euro.

W celu zebrania środków na dalsze leczenie 21-latki ogłoszona została kolejna zbiórka, w ramach której udało się dotychczas zebrać około 284 tys. złotych. Wielkie zaangażowanie wykazały także lokalne społeczności, organizując kolejne charytatywne akcje. Podczas ostatniego festynu zorganizowanego w Bystrzycy Górnej udało się zebrać w sumie 32 900 złotych. Obecnie trwają przygotowania do kolejnej imprezy w szczytnym celu, która odbędzie się 19 września w Szczepanowie.

Charytatywny piknik rozpocznie się o godz. 14.00 na miejscowym boisku sportowym. Wśród atrakcji m.in. licytacje ponad 180 fantów (loty samolotem, helikopterem lub balonem, zaproszenia do restauracji i wiele innych), bieg, stoiska gastronomiczne, turniej koszykarzy na wózkach z kadrowiczami Polski, turniej piłki nożnej, samochody rajdowe i terenowe. Na zakończenie sobotniego pikniku odbędzie się pokaz ognia w wykonaniu braci Michała i Adama Hercuń. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

/mn/

Poprzedni artykułZnaleziona na polach Kaja szuka domu [Aktualizacja]
Następny artykułRozstrzelani przez rezerwy lubińskiego Zagłębia [FOTO]